Kamil Grabara obronił rzut karny. Świetna interwencja zakończona wielkim rozczarowaniem (Video)

agf.dk

W poniedziałkowy wieczór Kamil Grabara “spadł z nieba do piekła”. Polak obronił rzut karny, jednak przy dobitce był bezradny.

Århus GF zremisowało u siebie z Randers FC 2:2 w meczu 21. kolejki duńskiej ekstraklasy. Gospodarze objęli prowadzenie w 5. minucie meczu. Na listę strzelców wpisał się Gift Links, dla którego to czwarte trafienie w tym sezonie.

W 90. minucie zawodnik gości Vito Hammershøj-Mistrati zabrał się za wykonanie rzutu karnego, ale swoim strzałem nie pokonał Kamila Grabary, który wyczuł rywala i znakomicie interweniował. Polak nie poradził sobie jednak z dobitką Duńczyka i ostatecznie musiał uznać wyższość rywala.

Kamil Grabara, który w Århus GF występuje od września 2020 roku, w tym sezonie rozegrał 18 meczów w duńskiej ekstraklasie. Dotychczas były reprezentant Polski U21 wpuścił 16 bramek. Grabara aż siedmiokrotnie zachowywał czyste konto.