Hubert Matynia kontuzjowany. Obrońca Pogoni przejdzie artroskopię kolana

Hubert Matynia, Adam Buksa / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W poniedziałek Hubert Matynia przeszedł kolejne badania kontuzjowanego kolana. 25-letni obrońca uszkodził łękotkę, przez co czeka go zabieg artroskopii. 

Pogoń Szczecin pokonała 1:0 Jagiellonię Białystok w wyjazdowym meczu 21. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Piątkowego spotkania do udanych nie zaliczy Hubert Matynia, który opuścił plac gry w 9. minucie z powodu kontuzji.

25-letni obrońca doznał uszkodzenia łękotki. Matynia w najbliższy czwartek (18.03) przejdzie zabieg artroskopii uszkodzonego kolana. – Najważniejsze, że więzadła są całe. Doszło natomiast do lekkiego uszkodzenia łąkotki, która była operowana także sześć lat temu, gdy Hubert doznał poważnej kontuzji zerwania więzadeł. Dzisiaj przeszedł kolejne badanie USG i po nim zdecydowaliśmy, że przeprowadzimy artroskopię – mówi doktor Bartosz Paprota, lekarz klubowy Pogoni Szczecin, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Hubert Matynia w trwającym sezonie rozegrał 14 meczów w PKO BP Ekstraklasie, w których zanotował dwie asysty. Wychowanek Salosu Szczecin dołożył do tego także dwa występy w Fortuna Pucharze Polski.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *