Hannover 96 na rozpoczęcie 12.serii gier niemieckiej Bundesligi przed własną publicznością przegrał 1:3 z Herthą Berlin.

W składzie gospodarzy od pierwszej minuty wystąpił Artur Sobiech. Napastnik reprezentacji Polski wrył się w pamięć, ponieważ w 6.minucie został ukarany żółtą kartką. W 33.minucie przyjezdni objęli prowadzenie, a doprowadził do tego Salamon Kalou, który z zimną krwią wykorzystał nieporozumienie w szeregach defensywnych Hannoveru i efektownym płaskim uderzeniem nie dał szans bramkarzowi rywala. Tuż przed końcem pierwszej części zawodnicy Frontzecka mogli wyrównać, ale kapitalny strzał Kiyotake poszybował minimalnie obok bramki.

Po godzinie gry Hertha podwyższyła stan spotkania, a doskonałe tego nikt inny jak… Salomon Kalou. Zawodnik z Wybrzeża Kości Słoniowej znakomicie urwał się obrońcom i w sytuacji jeden na jeden z bramkarzem, nie dał mu jakichkolwiek szans, posyłając piłkę w lewym sektorze bramki.

Światełko w tunelu dla ekipy Artura Sobiecha, ponieważ w 69. minucie faulu we własnym polu karnym dokonał Plattenhardt. Rzut karny wybornie wykonał Kiyotake, który strzałem w lewy dolny róg kompletnie zwiódł Jarnsteina. Nadzieję kibiców gospodarzy na korzystny wynik utrzymywały się do 86.minuty, kiedy to Weiser został przewrócony w 16-ce Hannoveru. Do egzekucji rzutu karnego stanął Kalou i pewnym zagraniem skompletował hat-tricka.

Rezultat spotkania nie uległ już jakiejkolwiek zmianie.

Hannover 96 1:3 Hertha Berlin