sport.tvn24.pl

W ostatnim piątkowym meczu 15. kolejki Ekstraklasy Cracovia Jacka Zielińskiego pokonała Śląsk Wrocław 4:1. Gospodarze w pierwszej połowie wykazali się niebywałą skutecznością zamieniając sześć strzałów celnych na cztery bramki.

Faworytem przed rozpoczęciem spotkania była Cracovia i początek spotkania bardzo dobrze odzwierciedlał pozycję obu zespołów w tabeli. Już w dziesiątej minucie „Pasy” wyszły na prowadzenie. Cetnarski dośrodkowywał z rzutu rożnego, a głową bramkarza gości pokonał Jendrisek. Kibice siedzący w chłodny piątkowy wieczór nie musieli długo czekać na kolejną bramkę. W szesnastej minucie Dąbrowski prostopadle podał do Kapustki, ten wycofał piłkę do Rakelsa, który bez problemu zdobył swoją siódmą bramkę w tym sezonie.

Uskrzydlona dwoma trafieniami Cracovia strzeliła kolejne gole odpowiednio w trzydziestej siódmej i czterdziestej pierwszej minucie pierwszej połowy. Cetnarski przejął podanie od Dąbrowskiego i pewnie pokonał Mariusza Pawełka. Chwilę później Jendrisek pewnym strzałem kolejny raz ośmieszył golkipera gości.

Po przerwie drużyna z Wrocławia zaczęła mocniej atakować pod bramką gospodarzy i w pięćdziesiątej drugiej minucie po indywidualnej akcji Bartkowiaka, Śląsk strzelił bramkę kontaktową. Jednak do końca spotkania nie wydarzyło się już nic godnego odnotowania. Cracovia po zwycięstwie na własnym stadionie, awansuje na drugie miejsce w tabeli Ekstraklasy, jednak większość zespołów nie rozegrało jeszcze meczu w obecnej kolejce. Drużyna Tadeusa Pawłowskiego znajduje się obecnie na czternastym miejscu, cztery punkty przed mistrzem Polski – Lechem Poznań.

Cracovia – Śląsk Wrocław 4:1 (4:0)

10’ Jendrisek (1:0)

16’ Rakels (2:0)

38’ Cetnarski (3:0)

41’ Jendrisek (4:0)

52’ Bartkowiak (4:1)

Żółte kartki: Dankowski (49’), Dąbrowski (61’), Jaroszyński (86’)

Składy drużyn:

Cracovia: Sandomierski – Deleu, Polczak, Rymaniak, Jaroszyński – Dąbrowski, Budziński (62’ Covilo) – Rakels, Cetnarski, Kapustka (68’ Zjawiński) – Jendrisek (84’ Wdowiak)

Śląsk Wrocław: Pawełek – Zieliński, Celeban, Pawelec, Dudu Paraiba – Paixao, Kokoszka (46’ Biliński), Hołota, Dankowski (73’ Ostrowski) – Grajciar (46’ Bartkowiak), Gecov

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)