Kądzior: To dla mnie coś niespotykanego, bym grał tak mało

sdeibar.eus

– Wiadomo, że chciałoby się trafić z ligi chorwackiej do hiszpańskiej i od razu stać się czołową postacią, ale tak łatwo nie ma – powiedział Damian Kądzior dla serwisu „Goal.pl”.

Skrzydłowy spędził 1 spędził do tej pory 113 minut na hiszpańskich boiskach. SD Eibar jest średniakiem La Liga, a 28-latek potrzebuje chwili, by przystosować się do wymagań. W Dinamie Zagrzeb był gwiazdą i zapracował ciężką pracą na transfer.

– Bardzo szybko zadebiutowałem w zespole, nawet nie znałem wszystkich nazwisk moich kolegów z boiska, i faktycznie myślałem, że będę miał więcej szans przez te dwa miesiące, ale jeśli trzeba swoją pozycję budować krok po kroku, to oczywiście to zrobię. Lekko nie jest, cały czas poznaję taktykę, a trener jest Baskiem i prawie nie mówi po angielsku, ale walczę o swoje – stwierdził w rozmowie z Przemysławem Langierem w „Goal.pl”.

Dalsza część newsa pod materiałem wideo

Damian Kądzior przyznaje, że istnieje bariera językowa, a niewielu jego kolegów porozumiewa się w języku angielskim. – W końcu to ja przyjechałem do nich, nie oni do mnie, więc to naturalne. Jestem dość otwarty, bez kontaktu z szatnią żyłoby mi się ciężko. Mocniej zżyłem się z Portugalczykiem Rafą Soaresem, spotykamy się na kawę lub obiad, ale trudno nazwać go rodzinnym – dodaje.

Przez ostatnie lata był pewny swojego miejsca w składzie, a w nowym zespole z każdym treningiem musi udowadniać wartość. – Ostatnio podszedł do mnie nasz kapitan i powiedział: widzę, że masz umiejętności, pracujesz z uśmiechem na twarzy, sytuacja się odwróci. To dla mnie coś niespotykanego, bym grał tak mało, przez ostatnie lata prawie w każdym meczu zaliczałem po 90 minut. Ale sam jestem żywym przykładem, że nie ma sufitów, których nie dałoby się przebić. Przecież ja jeszcze niedawno grałem w I lidze, a teraz rozmawiamy, że szykuję formę na Barcę i Real – skwitował. Popularni „Rusznikarze” w sobotę zmierzą się na wyjeździe z beniaminkiem Hueską (godz. 14:00).

źródło: goal.pl / własne


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.