Xavi: Każdy mecz na Camp Nou jest dla mnie i kibiców jak impreza

Xavi

twitter: fcbarcelona


– Sprawy idą dobrze. Zaczęliśmy wygrywać i grać tak, jak chcieliśmy. Każdy mecz na Camp Nou jest dla mnie i kibiców jak impreza – stwierdził Xavi.

FC Barcelona pokazała mistrzowską klasę z Athletikiem Bilbao (4:0), co jeszcze kilka miesięcy temu wydawało się odległe. Można śmiało stwierdzić, że Duma Katalonii zmierza na właściwą ścieżkę.

Menedżer był zachwycony zwycięstwem z baskijskim klubem, które sprawiło, że jego drużyna wróciła na czwarte miejsce. – Oczywiście spodziewałem się tej zmiany, ponieważ pracowaliśmy nad nią od dłuższego czasu. Trochę nas to kosztowało, ale widzimy wymierne efekty. Sprawy idą dobrze. Zaczęliśmy wygrywać i grać tak, jak chcieliśmy. To jest to czego chce! Każdy mecz na Camp Nou jest dla mnie i kibiców jak impreza – powiedział Hiszpan.

Xavi podkreślił również, że drużyna bardzo dobrze spisała się, stwarzając tak wiele okazji. Pedri był w centrum wszystkiego, co Barcelona wyczarowała przeciwko Athletic na Camp Nou. Xavi porównał nawet 19-latka do Andresa Iniesty.

– Pedri jest wspaniałym graczem. Bazując na talencie, nie widziałem takiego gracza na świecie jak Pedri. Nie lubi być chwalony, ale muszę to powiedzieć na głos. Przypomina mi Iniestę, wiedząc oczywiście ile osiągnął. Będzie najlepszy na świecie – dodał.

Wielokrotnie powtarzał, że Ousmane Dembele ma do odegrania kluczową rolę dla zespołu, nawet jeśli jego kontrakt wygasa pod koniec sezonu. Francuz odpłacił okazaną wiarę błyskotliwym występem w drugiej połowie.

Dzisiaj znowu było kilka gwizdów przeciwko Ousmane. Ludzie mogą robić, co chcą. Mogę tylko powiedzieć, że jest świetnym profesjonalistą i może być dla nas wyjątkowy. Mam nadzieję, że go wesprą – podkreślił.


La Liga: Gran Derbi dla Sevilli, show Yeremiego Pino, Barcelona znów zagrała koncert strzelecki


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.