Kaczmarek: Musimy wygrywać mecze na wiele sposobów

Kaczmarek

lechia.pl

PKO Ekstraklasa w piątek wraca do gry. W sobotę w akcji zobaczymy Lechię Gdańsk. Aktualny wicelider zagra Bruk-Betem Termaliką Niecieczą na wyjeździe.

Lechia już w pełnym gronie przygotowuje się do najbliższego spotkania. Sytuację drużyny ocenił szkoleniowiec gdańszczan – Tomasz Kaczmarek.

Oczekuję zupełnie innego meczu z Bruk-Betem Termalicą, dlatego nasze zadanie polega na tym, aby się idealnie do tego meczu przygotować. I moje zadanie polega na tym, żeby jak najlepiej zespół do tego meczu przygotować. Wszyscy wiemy, że w tej lidze każdy z każdym wygrywa i każdy z każdym przegrywa, także jeżeli po stronie moich zawodników, czy po stronie mojej drużyny byłoby to jakieś wyzwanie, to byłoby z naszej strony nieodpowiedzialne. Ja w ogóle nie myślę w takich kategoriach, ja codziennie pracuję z tymi zawodnikami, ja ich codziennie widzę. Oni naprawdę zasługują na moje zaufanie jako zespół i my do każdego meczu podchodzimy tak, jakbyśmy przygotowywali się na najlepszą wersję przeciwnika – powiedział Kaczmarek.

– Wczoraj wrócili kadrowicze, wrócili wszyscy zdrowi. Jedyny kadrowicz, którego z nami nie ma, to Witan Sulaeman, który jest jeszcze w Indonezji. On troszeczkę dłużej zostanie z kadrą. Poza tym Marco jest w pełnym treningu, zagrał 30 minut ze Stomilem Olsztyn, także myślę, że bardzo dobrze przepracował tydzień. Wygląda już na zawodnika, który jest gotowy na to, aby nam pomóc. Marco jedzie z nami do Niecieczy – dodał.

Kaczmarek wypowiedział się także o oczekiwaniach wobec zespołu.

– Chcąc być dobrym zespołem, musimy wygrywać mecze na wiele sposobów. Wiadomo, że są dni, w których wszystko się układa, w których dobrze grasz, robisz wynik, ale są też dni, w których może być trochę trudniej. Sztuka dobrego zespołu polega na tym, że też w takie dni trzeba umieć zrobić wynik. Nie wyobrażam sobie, żebyśmy nie byli w stanie razem cierpieć. I taka jest prawda, że w każdym meczu są fazy, w których naprawdę trzeba razem bronić, razem cierpieć, nawzajem sobie pomagać. Widzę ten zespół codziennie, widzę jak oni pracują, widzę jak ten zespół jest zbudowany. Tu jest dużo doświadczonych zawodników, dużo zawodników w dobrym wieku piłkarskim, czuję głód w tym zespole – podsumował.

Mecz Termaliki z Lechią już w sobotę, o godzinie 15:00.

Źródło: Lechia Gdańsk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *