Juventus przyspiesza próbę uzyskania włoskiego obywatelstwa dla Suareza

https://twitter.com/Atleti/status/1317497427084120065/photo/1


Juventus Turyn podjął działania na wysokim szczeblu, aby przyspieszyć próbę uzyskania włoskiego obywatelstwa dla Luisa Suareza. Prokuratura zawiesiła czterech urzędników uniwersytetu w związku z testem językowym wykonywanym przez Urugwajczyka.

33-latek, którego żona jest włoskiego pochodzenia, zdał we wrześniu egzamin na Uniwersytecie dla Cudzoziemców w Perugii w ramach procesu naturalizacji niezbędnego do jego potencjalnego przeniesienia do mistrzów Serie A. “Stara Sama” miała nadzieję podpisać z nim kontrakt, gdy piłkarz opuszczał Barcelonę.

Mistrzowie Włoch naciskali, by uzyskał włoskie obywatelstwo, aby uniknąć przekroczenia dozwolonej liczby graczy spoza UE, ale szybko pojawiły się podejrzenia w mediach, że został potraktowany preferencyjnie. – Okazało się, że treść testu została wcześniej przekazana samemu zawodnikowi, a wynik egzaminu został z góry określony, aby odpowiadać żądaniom Juventusu – przekazał prokurator Raffaele Cantone. Stwierdzono, że kierownictwo Juventusu „podjęło działania, nawet na najwyższych szczeblach instytucjonalnych, w celu przyspieszenia ”przyznania obywatelstwa włoskiego Suarezowi.

Juventus nie odpowiedział od razu na prośbę o komentarz. Czterej urzędnicy zostali zawieszeni na osiem miesięcy jako środek zapobiegawczy.  Prokuratorzy powiedzieli, że nadal badają, czy „inne osoby niż osoby należące do uniwersytetu” mogły popełnić przestępstwo. Przypomnijmy, iż Suarez uzyskał egzamin B1 wymagany do obywatelstwa w 15 minut po zaliczeniu tylko części ustnej egzaminu. Włoski klub nadal nie ustaje w poczynaniach, by Urugwajczyk nie miał już problemów w zdaniu testu językowego.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.