Fortuna 1.liga: Podział punktów w Legnicy

Twitter Miedz Legnica/Radosław Józwiak

Miedz Legnica po emocjonującym i obfitującym w bramki meczu zremisowała ze Stomilem Olsztyn 2:2 (2:2).

Piątkowy mecz inaugurujący 16. kolejkę pierwszej ligi od początku stał na wysokim poziomie intensywności gry, której konsekwencją były liczne okazje podbramkowe. Sporych emocji dostarczyły ostatnie minuty pierwszej połowy, podczas których padły cztery bramki. W 38. minucie prowadzenie gościom zapewnił Wojciech Łuczak, który mocnym strzałem po rzucie rożnym skierował piłkę do siatki. Dwie minuty później do wyrównania doprowadził Szymon Matuszek. Doświadczony pomocnik strzałem głową z bliskiej odległości pokonał bramkarza. 180 sekund później drugą bramkę dla Stomilu zdobył Wojciech Łuczak, który wykorzystał rzut karny. W 45. minucie sędzia główny Paweł Pskit podyktował rzut karny dla gospodarzy. Jedenastkę na bramkę zamienił Kamil Zapolnik.

W drugiej odsłonie meczu działo się zdecydowanie mniej. Na pięć minut przed końcem spotkania goście mogli wyjść na prowadzenie. Piłka po dośrodkowaniu van Weerta trafiła w poprzeczkę bramki Grobalnego. W ostatnich sekundach meczu doskonałe okazje do zdobycia gola zmarnowali Kudrjavcevs i Zapolnik.