fot: yahoo.com

W drugiej kolejce Ligi Mistrzów Juventus pokonał Bayer Leverkusen. Wojciech Szczęsny zachował pierwsze czyste konto w tej edycji Champions League.

Mecz z samego początku wyglądał jak wszyscy zakładali. Atakował Juventus, już w 5. minucie Cristiano Ronaldo popisał się solową akcją i próbował pokonać bramkarza Leverkusen. Piłkarz “Starej Damy” został jednak powstrzymany przez obrońców niemieckiej drużyny.

Niewiele po zakończeniu pierwszego kwadransa niefortunne wybicie obrońcy “Aptekarzy” wykorzystał Gonzalo Higuain. Piłkarz Juventusu przyjął piłkę poza polem karnym i bez zawahania oddał strzał na bramkę Hradeckiego. Futbolówka wpadła do siatki tuż przy lewym słupku. Bramkarz w tej sytuacji był bez szans.

Po szybko zdobytej bramce przez Juventus, tempo tego meczu znacznie spadło. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się wynikiem 1:0 dla “Starej Damy”.

Peter Bosz był zdeterminowany, by jak najszybciej odmienić losy spotkania, więc postanowił dokonać pierwszej zmiany już w przerwie. Kerem Demirbay nie przekonał do siebie szkoleniowca “Aptekarzy” w tym spotkaniu, więc ten zdjął go z placu gry. Jego miejsce zajął 22-letni Nadiem Amiri.

W 57. minucie po raz kolejny w tym meczu swoich szans próbował Cristiano Ronaldo. Jego strzał z bliska został wybroniony przez Lukasa Hradeckiego, który przeczytał jego zamiary i wspaniale interweniował w tej sytuacji. Kilka chwil później dobre podanie z lewego skrzydła od Gonzalo Higuaina otrzymał Federico Bernardeschi. 25-latek znalazł się sam na sam z bramkarzem i posłał piłkę w prawy dolny róg bramki. Sędzia długo zastanawiał się nad tym, czy bramka została zdobyta przepisowo. Po namyśle zdecydował się zaliczyć gola drużynie Juventusu.

Wydawało się że nie był to dobry dzień dla Cristiano Ronaldo. 34-letni Portugalczyk w 77. minucie nie wykorzystał dobrej sytuacji na zdobycie bramki. CR7 próbował pokonać Hradeckiego niskim strzałem z pierwszej piłki w środek bramki. Fin ponownie przeczytał zamiary atakującego “Starej Damy” i pewnie interweniował.

W 83. minucie Maurizio Sarri postanowił wprowadzić na boisko Paulo Dybale. Argentyńczyk odwdzięczył się za zaufanie trenera sześć minut później. 25-latek posłał doskonałe podanie prostopadłe do Cristiano Ronaldo, a ten zdobył pewnie strzelił w lewy róg bramki Hradeckiego.

Allianz Stadium (Turyn), 01.10.2019, godz. 21:00

Juventus FC – Bayer Leverkusen 1:0

Bramki: 17′ Gonzalo Higuain, 62′ Federico Bernardeschi, 89′ Cristiano Ronaldo

Żółte kartki: 19′ Charles Aranguiz, 55′ Juan Cuadrado

Juventus: Wojciech Szczęsny – Juan Cuadrado, Leonardo Bonucci, Matthijs De Ligt, Alex Sandro – Sami Khedira (74′ Rodrigo Bentancur), Miralem Pjanić, Blaise Matuidi – Federico Bernardeschi (78′ Aaron Ramsey), Gonzalo Higuain (83′ Paulo Dybala), Cristiano Ronaldo

Bayer: Lukas Hradecky – Lars Bender, Jonathan Tah, Sven Bender, Wendell – Kai Havertz, Charles Aranguiz (80′ Daley Sinkgraven), Julian Baumgartlinger, Kerem Demirbay (46′ Nadiem Amiri) – Kevin Volland, Lucas Alario (68′ Paulinho)