Mur Bjelicy skruszony. Rezerwowi Manchesteru City punktują Dinamo Zagrzeb

premierleague.com

Dinamo Zagrzeb długo utrzymywało czyste konto na Etihad Stadium. Ostatecznie z pomocą rezerwowych Raheema Sterlinga i Phila Fodena Manchester City pokonał Chorwatów 2:0.

The Citizens ruszyli do ataku już od pierwszych minut. W 14. minucie kapitalną okazję miał najpierw Aguero. Argentyńczyk po błędzie obrony Dinama wyszedł sam na sam z Dominikiem Livakoviciem, ale Chorwat nie dał się wyminąć gwieździe Premier League. “Kun” miał jeszcze okazje zaliczył asystę, podanie od niego wykorzystać chciał Ilkay Gundogan, ale jego strzał został zablokowany przez obrońcę mistrza Chorwacji, a kolejną dobitkę strzałem nad poprzeczką zmarnował Bernardo Silva.

W 22. minucie Gundogan znów miał okazję na wpisanie się na listę strzelców. Dostał podanie od Aguero, które przeszło zarówno przez zawodników Guardioli, jak i Bjelicy. Tym razem Niemiec uderzył celniej, ale nie na tyle, by zamienić strzał na bramkę – uderzył z ogromną siłą w poprzeczkę.

Jednak pomimo naporu mistrzów Anglii drużyna z Chorwacji schodziła z pierwszej połowy z czystym kontem. Mimo ponad 70% czasu posiadania piłki Manchester City zdołali sobie wypracować jeden celny strzał. Tyle samo uderzeń w światło bramki miało Dinamo Zagrzeb. Stało się to dzięki Marinowi Leovacowi, który strzałem głową trafił w środek bramki i Ederson nie miał żadnych problemów przy wyłapaniu tej główki.

Druga połowa ruszyła tak samo jak pierwsza. Już 4 minuty po pierwszym gwizdku Sergio Aguero miał okazję na otworzenie wyniku. Nieporozumienie Livakovicia i Pericia skończyło się tym, że bramkarz Dinama nie wyłapał dośrodkowania z lewej strony boiska. Sytuację chciał wykorzystać Argentyńczyk, ale nie zdołał dosięgnąć piłki. Aguero prawdopodobnie sam był zaskoczony błędem defensywy gości.

Mur postawiony przez Nenada Bjelicę runął dopiero w drugiej połowie. W 66. minucie Rodri kapitalnie wypatrzył Riyada Mahreza, ten zgrał do Raheema Sterlinga, a rezerwowy Man City pokonał Livakovicia.

W 79. minucie kolejną okazję miał Aguero. “Kun” dostał piłkę piłkę od Davida Silvy na pustą bramkę, ale z interwencją zdążył Arijan Ademi i zablokował napastnika Manchesteru City. W 83. minucie Nenad Bjelica przeprowadził ostatnią zmianę w dzisiejszym meczu, co oznacza, że Damian Kądzior wciąż bez debiutu w Lidze Mistrzów.

Raheem Sterling to nie jedyny rezerwowy jaki dziś wpisał się na listę strzelców. Dzięki kontrze właśnie Sterlinga Phil Foden, który pojawił się 4 minuty wcześniej również dołożył swoje 3 grosze.

1.10.2019, 2.kolejka Ligi Mistrzów – grupa C, Etihad Stadium (Manchester)

Manchester City – Dinamo Zagrzeb 2:0 (0:0)

Sterling 66′, Foden 90+5′

Man City: Ederson – Cancelo, Otamendi, Fernandinho, Mendy – Gundogan, Rodri, D.Silva (Foden 90+1′) – B.Silva (Sterling 56′), Aguero (Jesus 89′), Mahrez.

Dinamo: Livaković – Stojanović, Theophile-Catherine (Gavranović), Dilaver, Perić, Leova – Moro, Ademi, Olmo – Orsić (Gojak 62′), Petković (Atiemwen 83′).

Żółte kartki: Cancelo 19′, Fernandinho 90+4′ – Perić 69′

Sędzia: Serdar Gözübüyük (Holandia)