Liga Mistrzów: Grad goli w Londynie, dublet Roberta Lewandowskiego

We wtorkowym pojedynku drugiej kolejki Ligi Mistrzów, Tottenham Hotspur przegrał w Londynie Bayernem Monachium (2:7). Dublet dla gości zdobył niezawodny Robert Lewandowski, który jest w wybitnej formie.

Przed dwoma tygodniami Tottenham Hotspur niespodziewanie zremisował z Olympiakosem Pireus (2:2), dlatego był dodatkowo zmotywowany, by przed własną publicznością sięgnąć po komplet punktów. Natomiast “Bawarczycy” bez trudu pokonali Crvenę Zvezdę Belgrad (3:0), a jedną z bramek zdobył Robert Lewandowski. Mecz był przede wszystkim awizowany jako pojedynek dwóch światowych “dziewiątek” – Harry’ego Kane’a z Robertem Lewandowski. – Musimy postarać się zdominować naszych rywali przez więcej niż tylko 60 minut – mówił Niko Kovac.

W 12. minucie goście stracili piłkę, a przejął ją Moussa Sissoko, który prostopadłym podaniem uruchomił Heung-Min Sona, a ten pewnie pokonał Manuela Neuera. Tylko trzy minuty potrzebował Bayern, by wyrównać. Joshua Kimmich zdecydował się na potężne uderzenie z dystansu i futbolówka znalazła miejsce w siatce. Co mistrzowie Niemiec zrobiliby bez Roberta Lewandowskiego. W 45. minucie Polak przejął futbolówkę i płaskim strzałem pokonał bezradnego Hugo Llorisa. Wielkich emocji nie zabrakło w drugiej części. W 53. minucie rezultat podwyższył Serge Gnabry, a dwie minuty potem po jego trafieniu było już (4:1). Chwilę później Kingsley Coman sfaulował w polu karnym Danny’ego Rose’a, a rzut karny na bramkę zamienił Harry Kane. W 83. minucie Serge Gnabry skompletował hat-tricka, a trzy minuty przed regulaminowym czasem wynik podwyższył Robert Lewandowski. Nie minęło sześćdziesiąt sekund, a wynik ustalił Serge Gnabry.