Juventus lepszy w hicie na San Siro! Szczęsny broni rzut karny

W hicie dwunastej kolejki włoskiej Serie a Juventus Turyn pewnie pokonuje AC Milan 2:0 umacniając się tym samym na pozycji lidera. Dobry występ zanotował Wojciech Szczęsny broniąc rzut karny Gonzalo Higuaina w pierwszej połowie spotkania. “Bianchonerri” wciąż są niepokonani w obecnym sezonie i pewnie zmierzają po kolejne Scudetto.

Podopieczni Gennaro Gattuso na spotkanie z Juventusem szykowali się nie mal jak na wojnę. “Rossoneri” chcieli przed własną publicznością przerwać serię nieudanych spotkań z utytułowanym rywalem. Piłkarze z Turynu natomiast podrażnieni po środowej porażce w Lidze Mistrzów chcieli odbudować się na własnym podwórku w ligowym klasyku.

Spotkanie lepiej rozpoczęli piłkarze Massimiliano Allegriego szybko przejmując inicjatywę na murawie. W ósmej minucie spotkania dośrodkowanie Alexa Sandro na bramkę zamienił Mario Mandziukić, strzelając swoją czwartą bramkę w ligowych rozgrywkach. Gospodarze chcieli szybko wyrównać wynik, jednak nie byli w stanie zagrozić bramce Wojciecha Szczęsnego. Piłkarzom z Mediolanu z pomocą przyszedł Mehdi Benatia zagrywając piłkę w polu karnym gości. Sędzia dzisiejszego spotkania po konsultacji VAR podyktował jedenastkę dla Milanu. Bezrobotny do tej pory Szczęsny popisał się świetną paradą po strzale Higuaina utrzymując do przerwy Juventus na prowadzeniu.

Druga połowa to kontynuacja przewagi aktualnego mistrza Włoch. Ronaldo i spółka raz po raz zagrażali bramce gospodarzy, w której świetnie spisywał się dziś Gianluigi Donnarumma.

Gennaro Gattuso szukał poprawy gry swojego zespołu wpuszczając Patricka Cutrone. Wejście młodego napastnika Rossonerich ożywiło nieco grę gospodarzy, nie przynosząc jednak zmiany rezultatu.

W 80. minucie swego dopiął portugalski gwiazdor Juventusu ustalając wynik spotkania. Ofensywnym wejściem z prawej strony popisał się Joao Cancelo. Strzał młodszego z Portugalczyków instynktownie obronił Donnarumma. Młody Włoch nie miał jednak nic do powiedzenia przy dobitce Ronaldo.

Chwilę później swój beznadziejny występ w dzisiejszym meczu czerwoną kartką zwieńczył Higuain i Milan kończył to spotkanie w dziesiątkę.

Ostatecznie w hicie dwunastej kolejki Juventus pewnie pokonuje Milan 2:0 i wciąż  pozostaje jedynym niepokonanym zespołem w obecnym sezonie Serie A.