Edinson Cavani masakruje AS Monaco – 0:4!

thesun.com

Paris Saint-Germain wygrało trzynasty mecz z rzędu w Ligue 1. Edinson Cavani znacznie przyczynił się hat-trickiem do zwycięstwa 4:0 nad Monaco.

Gdyby to była polska Ekstraklasa – pogrążone w olbrzymim kryzysie Monaco pokonałoby nieprzezwyciężone PSG – stety, niestety Ligue 1 nie wybacza. Zgodnie z dotychczasową formą obu zespołów – Paris Saint-Germain rozjechało AS Monaco. Gospodarzom nie kleiło się dosłownie nic, a gdy dochodzili do sytuacji, wtedy przejawiali dramatyczne braki w wykończeniu. Paryżanie bawili się piłką, robili co mogli. W skrócie: była to rzeź.

Cztery minuty wystarczyły mistrzom Francji na pokonanie Diego Benaglio. Całkowicie statyczna obrona przepuściła doskonałe podanie Neymara do Cavaniego. Kilka minut później, Moussa Diaby wyszedł idealnie w tempo do sytuacji jeden na jeden, ale odegrał piłkę w newralgicznym momencie i Cavani cieszył się z drugiego gola. Obie bramki początkowo były nieuznane, ale po interwencji VAR decyzje sędziego naprawiono. System VAR był dzisiaj zbawienny, bowiem jeszcze pod koniec pierwszej połowy Julian Draxler ośmieszył defensorów Monaco, lecz był na delikatnym spalonym, czego sędzia liniowy nie zauważył.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. W pięćdziesiątej trzeciej minucie znowu obrońcy Monaco byli bezradni. Rabiot wypuścił na wolne pole Moussę Diabiego, ten mocno zagrał w pole karne i Cavani skompletował tym samym hat-tricka. Dziesięć minut później została podyktowana jedenastka, którą fantastycznie wykończył Neymar. Do końcowego gwizdka padła jeszcze jedna bramka, ale znowu decyzją VARu nieuznano gola, choć Kylian Mbappe miał okazję do zyskania szacunku swoich dawnych fanów, gdyż pokazał jasno – gola przeciwko Monaco nie zamierza celebrować.

AS Monaco – Paris Saint-Germain 0:4 (0:2)
0:1 – Edinson Cavani (4.)
0:2 – Edinson Cavani (11.)
0:3 – Edinson Cavani (53.)
0:4 – Neymar (rzut karny, 64.)

AS Monaco: Benaglio – Sidibe, Jemerson, Mukinayi, Henrichs – Pele, Bennasser, Chadli (21. Mboula, 49. Isidor) – Diop, Falcao (6. Massengo), Grandsir

Paris Saint-Germain: Areola – Kehrer, Silva, Kimpembe – Nkunku (78. Choupo-Moting), Draxler (69. N’soki), Rabiot, Diaby (77. Di Maria) – Mbappe, Cavani, Neymar

Sędzia: Ruddy Buquet