Jürgen Klopp udziela wsparcia młodemu kibicowi Liverpoolu

Getty Images

Sympatyczny gest ze strony menedżera Liverpoolu. Jürgen Klopp okazał wsparcie 11-letniemu kibicowi ekipy mistrzów Anglii, Lewis’owi Balfe’mu, zmagającym się z iście dziecięcymi problemami. Młody fan wyraził w nim swoje obawy związane z rozpoczęciem nauki w nowej szkole. Niemiecki szkoleniowiec w odpowiedzi wyraził swoje wsparcie.

Lewis Balfie nie mógł poradzić sobie z obawami przed rozpoczęciem kolejnego etapu edukacji. Postanowił zasięgnąć pomocy u jednego ze swoich idoli, za jakiego uchodzi Klopp. Na odpowiedź ze strony otwartego na wszelkie interakcje z kibicami menedżera “The Reds” nie trzeba było długo czekać.

Witaj Lewis! Mogę ujawnić Ci pewną tajemnicę? Ja również się stresuję. Martwiłbym się, gdyby tak się nie działo. Tego typu momenty dają mi szansę, aby zamienić energię w coś pozytywnego. Z punktu widzenia młodego chłopaka może wydawać się śmieszne, że menedżer Liverpoolu może odczuwać dokładnie to samo co Ty. To się jednak dzieje – napisał Klopp w swoim liście.

Niemiec nawiązał w nim do własnych doświadczeń, które zebrał w czasie kariery.

Nie należy zamartwiać się wszystkimi sprawami. Dobrze wiesz, ile porażek doznałem na swojej drodze z Liverpoolem. Przegrałem niejeden finał i nie były to najprzyjemniejsze momenty. Podążałem jednak swoją drogą, co przełożyło się na późniejsze sukcesy. Nie byłoby to możliwe, gdybym wszystkim się zadręczał. Proszę Cię, abyś pozytywnie spoglądał na rzeczywistość, aby w przyszłości cieszyć się tym, co osiągniesz – tłumaczył dalej,

Młody Balfie zapytał w liście, w jaki sposób pomaga swoim piłkarzom w radzeniu sobie ze stresem.

Zapytałeś mnie, co robię, kiedy moi zawodnicy tak się czują, a odpowiedź jest prosta – przypominam im, jak bardzo są dla mnie ważni i jak bardzo w nich wierzę. Nie mam wątpliwości, że twoja rodzina zagwarantuje Ci takie samo wsparcie. Nie musisz obawiać się o złe rzeczy – dodał.

Znany z niezwykle pogodnego i otwartego usposobienia Jürgen Klopp nie pierwszy raz okazuje kibicom wsparcie równie miłymi gestami, czy też decyduje się na pomoc finansową. W 2018 roku przekazał 5 tysięcy euro na leczenie Seana Coxa, który przed półfinałem Ligi Mistrzów przeciwko Romie został dotkliwie pobity przez włoskich chuliganów. Wcześniej odwiedził również rodzinę poszkodowanego przed sparingowym pojedynkiem z Napoli w Dublinie.


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *