Jorginho przed Pucharem Narodów Afryki: Naszym celem jest wejść do kolejnej rundy

https://www.wisla-plock.pl/pl/jorginho-dolacza-do-nafciarzy-7766

– Poprzednie starty w tym turnieju kończyliśmy z jednym punktem, teraz naszym celem jest wejść do kolejnej rundy – mówi Jorginho przed Pucharem Narodów Afryki.

Jedynym reprezentantem kraju z PKO Ekstraklasy na turnieju PNA jest piłkarzy Wisły Płock – Jorginho. Gwinea Bissau w fazie grupowej wpadła na Egipt, Nigerię i Sudan.

Chociaż był w kadrze Portugalii U-19, to zdecydował się grać dla kraju, w którym się urodził.- Gorzej jest piłkarzom, którzy zawsze mieszkali w Europie. Ale ponieważ Afrykańczycy są bardzo przyjacielscy, to tacy zawodnicy szybko się adaptują. Ja gdy byłem mały, jak każde dziecko zaczynałem grać na ulicach, biegając boso za piłką – opowiada Jorginho w “Przeglądzie Sportowym”.

Dodaje, że w jego kraju brakuje boiska do treningu i jest jeden stadion z nawierzchnią trawiastą – jeden z naturalną i jeden ze sztuczną. Nie jest zadowolony z siebie po rundzie jesiennej. – Wiem, że mogę grać lepiej, ale mam przeczucie, że nadchodzą dni, gdy będę mógł bardziej pomóc drużynie. W Wiśle czuję się bardzo dobrze – kończy.

Inauguracja 33. edycji turnieju Pucharu Narodów Afryki odbędzie się w niedzielę. O godzinie 17:00 Kamerun spotka się z Burkina Faso, a tego samego dnia Etiopia zagra z Wyspami Zielonego Przylądku.

źródło: przegladsportowy.pl /


ODBIERZ 1500 PLN I TYPUJ ZAKŁADY W SUPERBET.PL


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.