Jordi Cruyff: FC Barcelona i Leo Messi muszą się znowu spotkać

Barcelona

https://twitter.com/FCBarcelona/status/1579198021220593665/photo/1

Dyrektor Barcelony, Jordi Cruyff udzielił we wtorek wywiadu w „RAC1”, w którym odniósł się do możliwość sprowadzenia do klubu takich legend jak Leo Messiego oraz Pep Guardioli.

Blaugrana przechodzi przebudowę pod kierownictwem Xaviego, który został sprowadzony w listopadzie ubiegłego roku. Odpadnięcie z Ligi Mistrzów w fazie grupowej nieco podważyło zasadność transferów, które dokonano latem. Doprowadziło to do znaków zapytania co do Xaviego i jego przydatności.

– Myślimy w kontekście Xaviego o planie długoterminowym – twierdzi Cruyff. W ciągu ostatnich kilku miesięcy dużo mówiło się o możliwym powrocie Messiego na Camp Nou. Złe relacje byłego kapitana z Joanem Laportą utrudniają ponowne spotkanie, a jego pensja może być również poważną przeszkodą, jak zauważył niedawno prezes La Liga, Javier Tebas.

Dalsza część newsa pod materiałem wideo

– Wyjaśniłem też prezydentowi, że taka legenda jak on musi mieć sympatię. FC Barcelona i Messi muszą się znowu spotkać. Może być po zakończeniu kariery – dodał. Laporta, po swoim wyborze na prezydenta w zeszłym roku, zwrócił się do Pepa Guardioli, w sprawie możliwego powrotu do klubu, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło.

– Jako trener reprezentuje epokę sukcesów Barcelony. Osiągnął poziom, w którym może sam decydować o swoim losie. Bardzo niewielu dociera do tego punktu. To marzenie każdego profesjonalisty. Myślę, że jest bardzo szczęśliwy w City – mówił Holender.

Przyznał, że doszło do nieporozumienia z Urugwajem ws. Ronalda Araujo. – Przeszedł operację u renomowanego zagranicznego lekarza, który wyznaczył pewne terminy i plan działania. Barcelona chce przestrzegać tych terminów. Przede wszystkim staramy się upewnić, że nie ma żadnego ryzyka dla niego – zaznaczył.

Cruyff potwierdził również, że w obecnej sytuacji Barcelona nie jest w stanie dokonać żadnych nowych transferów w styczniowym okienku. Nawet jeśli sprzeda jednego zawodnika, ponieważ sytuacja finansowa jest znacznie bardziej chaotyczna.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.