Joan Laporta: Budujemy nową erę Barcelony, celem jest ponowne konkurowanie z najlepszymi w Europie

Joan Laporta

Zdjęcie: FC Barcelona


Prezydent Barcelony jasno przyznał się w rozmowie z klubowymi mediami, iż mógł wcześniej pozbyć się Ronalda Koemana i postawić na Xaviego.

Joan Laporta mówił o zmianie mentalności, jaką Xavi wprowadził od przejęcia w listopadzie zeszłego roku. – Wszyscy są teraz zmotywowani, a przed nami wielka przyszłość. Xavi bardzo dobrze zareagował na okazję, którą mu daliśmy, jest świetnym trenerem. Jestem przekonany, że Xavi będzie trenerem przez wiele lat w klubie i mam nadzieję, że sprawi nam wiele radości – stwierdził.

Poruszył następnie okoliczności, które doprowadziły do ​​zwolnienia Holendra, który z kolei niedawno twierdził, że nie dano mu wystarczająco dużo czasu na Camp Nou. – Kiedy ostatni sezon się skończył, miałem już wątpliwości, więc poinformowałem go o swojej decyzji. Chciał kontynuować, a my byliśmy w specyficznym kontekście sportowym i ekonomicznym, a z szacunku dla jego charakteru daliśmy mu szansę na wykazanie – kontynuował.

Zawsze będę pamiętać Koemana z powodu jego gola na Wembley i tego, że był trenerem, który dał młodym szansę wspomniał o jego wpływie na Barcelonę. – Dani Alves i Adama mogą zostać. W przypadku Alvesa jest to łatwiejsze, ale z Traore jest to cały czas możliwe – dodał.

– Haaland? Nie mogę mówić o konkretnych graczach, bo inaczej podniesiemy cenę. Mateu i Jordi wiedzą, czego chce Xavi. Chcemy wzmocnić wszystkie obszary zespołu. Zaletą jest to, że każdy chce przybyć do Katalonii – podkreślił Laporta.

Budujemy nową erę w nadziei na sukces z graczami z naszej akademii. Chcemy zbudować mocny, konkurencyjny zespół i zdobyć kilka mistrzostw. Naszym celem jest ponowne konkurowanie z najlepszymi zespołami w Europie – zaznaczył.

źródło: fcbarcelona.com /


Vuković: Konsekwencja i dążenie do swojego momentu są kluczowe


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.