Joachim Andersen nowym zawodnikiem Olympique Lyon

Duński środkowy obrońca mimo ofert z Arsenalu i Tottenhamu wybrał Olympique Lyon

fot. fourfourtwo.com

Duński obrońca Joachim Andersen wzmocnił kadrę 3. drużyny zeszłego sezonu Ligue 1.

To, że utalentowany środkowy obrońca odejdzie z Sampdorii Genua było praktycznie pewnie. Najbardziej zainteresowanymi Duńczykiem były kluby z północnego Londynu – Arsenal i Tottenham. Ostatecznie 23-latek wybrał drużynę z nieco niższej półki i został rekordem transferowym Olympique Lyon. Andersen kosztował Les Gones 25 milionów euro plus kolejne, ewentualne 5 milionów w bonusach. Poprzednim najwyższym wydatkiem w historii klubu był Lisandro Lopez (kosztował 24 miliony euro w 2009 roku). W zasadzie Argentyńczyk przestał być rekordowym transferem już wcześniej w tym okienku. Lyon niedawno potwierdził zakup Thiago Mendesa, który kosztował 22 miliony euro, ale dodatkowe 4,5 miliona w bonusach powinny pobić Lopeza w najbliższym czasie.

Wracając do Joachima Andersena. Jest to wychowanek duńskiego FC Midtjylland z którego w 2013 roku przeszedł do holenderskiego Twente Enschede za niecałe 700 tysięcy euro. Przed sezonem 17/18 za 1,5 miliona euro Duńczyka wykupiła Sampdoria Genua. W zeszłej kampanii Serie A 23-latek wystąpił w 32 meczach nie notując bramek ani asyst.

Z Olympique Lyon Andersen podpisał kontrakt do 30 czerwca 2024 roku. Dla Les Gones to nie jedyne wzmocnienie przedsezonowe. Wcześniej oprócz wyżej wymienionego Thiago Mendesa pozyskali jego kolegę z Lille – Youssoufa Kone,  Jeana Lucasa oraz Cipriana Tatarusanu. Prawdopodobnie to nie będą jedyne zakupy Lyonu. Po sprzedaży Ferlanda Mendy’iego do Realu Madryt oraz Tanguya Ndombele do Tottenhamu, Olimpijczycy zarobili ponad 100 milionów euro.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *