Manuel Lazzari nowym nabytkiem Lazio

Manuel Lazzari zasili Lazio. Rzymianie za wahadłowego SPAL zapłacą 10 milionów euro i dorzucą w rozliczeniu swojego pomocnika.

fot. tuttosport.com

Prawy pomocnik Manuel Lazzari zamieni SPAL na Lazio. Rzymianie zapłacą za 25-latka 10 milionów euro oraz dołożą Alessandro Murgię w rozliczeniu.

Manuel Lazzari przed zostaniem zawodnikiem SPAL grał w barwach UC Montecchio Maggiore, AC Delta Porto Tolle oraz Giacomense (trzeci/czwarty poziom rozgrywek we Włoszech). Gdy w 2013 roku SPAL było na skraju bankructwa, połączyło siły właśnie z Giacomense, które oddało SPAL swoją licencje na grę w Serie C. Wtedy też do odratowanego klubu dołączył Lazzari i wraz ze SPAL przebył drogę od 3. ligi włoskiej do Serie A. W barwach Biancazzurrich wystąpił 182 razy, strzelając 4 bramki i 23 razy asystując.

Zeszły sezon może zaliczyć do udanych. Pomógł klubowi w pewnym utrzymaniu się (13. miejsce), a sam w 34 spotkaniach zaliczył 8 asyst. Mimo bycia nominalnym prawym pomocnikiem, gra głównie jako prawy wahadłowy. We wrześniu zeszłego roku zaliczył debiut w reprezentacji Włoch. Zagrał 90 minut w meczu Ligi Narodów z Portugalią. Jak na razie to było jego ostatnie powołanie. W Lazio, z którym podpisał kontrakt do 2024 roku, o kolejne powołania powinno być mu łatwiej. Biancocelesti zeszły sezon zakończyli na 8. miejsce w Serie A oraz wygrali Puchar Włoch, zatem zaczną w fazie grupowej Ligi Europy.

Lazio na Lazzariego wydało 10 milionów euro oraz dorzuciło w rozliczeniu Alessandro Murgię, który spędził w SPAL rundę wiosenną Serie A. 22-letni środkowy pomocnik, zagrał wówczas 15 razy i trzykrotnie asystował. SPAL znalazło także następce Lazzariego – Marco D’Alessandro, którego wypożyczyli do końca sezonu 19/20 z Atalanty.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *