Jerzy Brzęczek: Widzę ciężką pracę zawodników i ich rozczarowanie sytuacją w tabeli

Brzęczek

wisla.krakow.pl


– Zmiana systemu spowodowała, że byliśmy skuteczniejsi. Myślę, że w drugiej połowie to my byliśmy stroną dominującą – ocenił Jerzy Brzęczek.

Jeden punkt wywieziony z Gdańska jest pewnym pozytywem, ale pełnej radości nie było. Biała Gwiazda wciąż nie wygrała w tym roku. – Jestem zadowolony, iż w tym trudnym momencie, w jakim jesteśmy, wyszarpaliśmy jeden punkt. Jestem dumny z chłopaków, ponieważ do końca wierzyli w to, że możemy tutaj być skuteczni, strzelić bramkę, wywieźć punkt czy nawet punkty. Myślę, że remis jest zasłużony, patrząc w szczególności na drugą połowę – przyznał Brzęczek.

– Gra w pierwszej połowie nie wynikała z bojaźliwości, zmieniliśmy troszeczkę nasze ustawienie taktyczne w linii środkowej, co spowodowało, że nie zostawialiśmy tyle przestrzeni zawodnikom Lechii. Zmiana systemu spowodowała, że byliśmy skuteczniejsi. Myślę, że w drugiej połowie to my byliśmy stroną dominującą, mieliśmy zdecydowanie więcej sytuacji, dlatego też wspomniana bramka Luisa to nagroda za ten mecz, ale też za ostatnie tygodnie, bo cały czas powtarzam, że widzę ciężką pracę zawodników na treningach, ale również ich rozczarowanie sytuacją w tabeli i wynikami – dodał.

W latach 2014-2015 pracował w zespole biało-zielonych i widzie pewne podobieństwa. – Wtedy było nieco więcej czasu. Dzisiaj tego czasu nie mamy i nasza sytuacja w tabeli jest zupełnie inna. Uważam, że takie sytuacje, jak mecz pucharowy i kompromitacja w naszym wykonaniu, także może zbudować drużynę. Wspólne zgrupowanie po tej porażce było możliwością do kilku rozmów. Jedne były przyjemne, drugie mniej, ale to, co zobaczyłem przed meczem, na boisku i po spotkaniu, zaczyna mi bardzo imponować – podkreślił Brzęczek.

źródło: wisla.krakow.pl /


Oko na rodaka: Hat-trick asyst Klimali. Kluczowe gole Kopacza i Stępińskiego


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.