Japonia nie dała rady brazylijskim gwiazdom

Wikimedia

W meczu towarzyskim Japonia przegrała z Brazylią 1:3. Na Stade Pierre-Mauroy, Jedyną bramkę dla “Kraju Kwitnącej Wiśni” zdobył Tomoaki Makino, natomiast dla Canarinhos trafili Neymar, Marcelo i Gabriel Jesus.

Od pierwszych minut zdecydowaną przewagę mieli Brazylijczycy, którzy w 10. minucie wyszli na prowadzenie. Maya Yoshida faulował w polu karnym Fernandinho i sędzia po wideoferyfikacji przyznał rzut karny. Do piłki podszedł Neymar i pewnym strzałem dał prowadzenie swojej drużynie. Chwilę  później Canarinhos otrzymali kolejną jedenastkę. Tym razem Hotaru Yamaguchi faulował Gabriela Jesusa.

Znowu strzelał Neymar, ale piłkę odbił bramkarz Japonii na rzut rożny. Szybko wykonany korner opłacił się, Japończycy wybili z pola karnego, a pięknym strzałem popisał się Marcelo i podwyższył prowadzenie. Podopieczni Vahida Halilhodžića po dwóch straconych bramkach wzięli się do gry. Kwadrans przed końcem pierwszej połowy blisko gola było po strzale Yoshidy z rzutu wolnego. Przewaga drużyny z Azji nie trwała długo i marzenia o remisie zabił Gabriel Jesus, który trafił po podaniu Danilo.

W drugiej połowię dość niespodziewanie przewagę mieli Japończycy. Udało im się ją wykorzystać w 63. minucie po dośrodkowaniu Yōsuke Ideguchiego. Bramkę świetnym strzałem z główki zdobył Tomoaki Makino. Blisko gola był także były gracz Śląska Wrocław, Ryota Morioka, ale jego strzał złapał Cássio.