Jan Urban do Lukasa Podolskiego: Niech gra w piłkę, zamiast pouczać innych, starszych od siebie

Lukas Podolski

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Jan Urban poruszył temat Lukasa Podolskiego i jego rolę w Górniku Zabrze. – Żalu nie czuję, ale nie przejdę nad tym do porządku dziennego, ponieważ na razie to ja coś zrobiłem dla Górnika – podkreśla w „Przeglądzie Sportowym”.

60-letni trener jest legendą Górników, z którymi trzykrotnie świętował mistrzostwo kraju. W 2021 roku zdecydował się przejąć stery trenerskie w Zabrzu i po pełnym sezonie rozstano się z nim w fatalnym stylu. Prezesowi Arkadiuszowi Szymankowi nie było po drodze z Janem Urbanem.

– Zabolało, ale tłumaczę sobie, że wyrzucili mnie ludzie, którzy nie chcieli ze mną pracować. Nie miałem na to wpływu, nie decydowały wyniki, jednak można było tę kwestię załatwić inaczej. Ale taki jest futbol – trzeba się mierzyć i radzić sobie z przykrymi sytuacjami. W czerwcu dostałem obuchem w głowę. Wydawało mi się, że przede mną i Górnikiem jest do zrobienia kolejny krok – opowiada były gracz Osasuny Pampeluny w „PS”.

Dodał, że często rozmawiał z Lukasem Podolskim na różne tematy. Piłkarz nie wyobrażał sobie wymiany prezesa. – Nie bardzo rozumiem, co i dlaczego piłkarz miałby tłumaczyć szefowi klubu, skoro ma podpisany kontrakt – wpada w dziwienie Urban.

– Na świecie są zwolnienia normalne, nienormalne i zaskakujące. To moje do normalnych nie należało. On powiedział, że dziwi go poruszenie po moim zwolnieniu. Ciekawe, jak on by się czuł, gdyby go tak potraktowano w Koln. Niech gra w piłkę, zamiast pouczać starszych od siebie. Żalu nie czuję, ale przejdę nad tym do porządku dziennego – konstatuje.

Barotsch Gaul, który zastąpił Jana Urbana był zgnębiony po remisie z Legią Warszawa przy Łazienkowskiej i nie krył złości wobec sędziego. Łukasz Kuźma podyktował kontrowersyjny rzut karny dla legionistów i dodał skrzydeł gospodarzom, którzy w ostatnich sekundach doprowadzili do remisu.

źródło: Przegląd Sportowy / 


Sprawdź również inne informacje o Mistrzostwach Świata 2022, wśród których dostępne są m.in. aktualności MŚ 2022, informacje o tym gdzie oglądać poszczególne mecze, które prezentujemy w dziale transmisje MŚ 2022, a także typy na MŚ 2022 i szczegóły o obstawianiu MŚ 2022.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.