Podolski: Wstyd dla nas, wstyd dla piłki nożnej

Górnik Zabrze (X)

Górnik Zabrze tylko zremisował z Puszczą Niepołomice 1:1 i oddala się od ligowego podium. Po meczu swojej frustracji nie ukrywał Lukas Podolski, któremu nie podoba się styl gry drużyny prowadzonej przez Tomasza Tułacza.

Górnik grał w osłabieniu już od 18. minuty gdy czerwoną kartkę obejrzał Dani Pacheco. Zabrzanie objęli jednak prowadzenie przed przerwą po golu Adriána Kaprálika. Mimo dogodnych sytuacji podopieczni Jana Urbana nie podwyższyli prowadzenia, a Puszcza wyrównała w 79. minucie po golu z rzutu rożnego.

Po meczu dla portalu Roosevelta81.pl wypowiedział się Lukas Podolski.

Wstyd dla nas, dla piłki nożnej, że nie wygraliśmy meczu z takim zespołem, co w ogóle nie chce grać w piłkę, tylko szuka jakichś sytuacji ze stałych fragmentów. Walczyliśmy, graliśmy długo jednego mniej. Mieliśmy swoje sytuacje. Każdy widział ten mecz. W ostatnich pięć minutach mieliśmy chyba trzy sytuacje bramkowe. Graliśmy z zespołem, co tylko wali długie piłki i czeka na sytuację. Taki mają niestety styl. Musimy lepiej sytuacje wykorzystywać. Jakbyśmy wygrali, to może jeszcze byśmy o coś grali. Teraz nam to ucieka – powiedział 38-latek.

Górnik rozegrał 33 spotkania i ma 53 punkty na koncie. Tyle samo ma trzecia Legia, punkt mniej Raków i Lech. Wszystkie te drużyny nie rozegrały jednak jeszcze meczu w 33. kolejce.