Jan Tomaszewski: Lepiej byłoby tego meczu nie grać, Michniewicz będzie miał ból głowy

Bruce White/Shutterstock


Jan Tomaszewski wychodzi z założenia, że lepiej było odpuścić towarzyskie starcie ze Szkocją (1:1). – Mecz mi się nie podobał – mówi.

Próba generalna Czesława Michniewicza zakończył się szczęśliwym remisem na Hampden Park w Glasgow. Gola dla Polaków strzelił Krzysztof Piątek, który okupił mecz kontuzją, która według doniesień Krzysztofa Stanowskiego z “Kanału Sportowego” wykluczy go nawet na trzy tygodnie.

Wiele pretensji do postawy biało-czerwonych miał Jan Tomaszewski w “Super Expressie”. – Przegraliśmy środek pola, oddaliśmy go Szkotom. Były też indywidualne błędy. Szczególnie Arkadiusz Reca w kilku sytuacjach zachował się fatalnie. Grzegorz Krychowiak to samo. Tracił piłki, po których są rywale przeprowadzili bardzo groźne akcje. To się powtarza kolejny raz. Piotr Zieliński też był niewidoczny – wylicza legendarny bramkarz.

– Wynik lepszy niż gra, a on i tak jest najmniej ważny. Bo lepiej byłoby tego meczu nie grać. Selekcjoner Michniewicz będzie miał nieprawdopodobny ból głowy, bo najlepszym zawodnikiem w Glasgow był Łukasz Skorupski. Choć on tez sprokurował rzut karny, gdyby się Szkot przewrócił, ale… zysk naszego bramkarza – kontynuował.

Do finału play-off awansowali reprezentanci Szwecji, którzy ograli po dogrywce Czechy (1:0). Polacy we wtorek podejmą drużyn Trzech Koron na Stadionie Śląskim w Chorzowie (godz. 20:45).

źródło: se.pl /


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.