Jamie Vardy opuści najbliższe spotkanie Leicester City

fot. twitter.com/LCFC

Szkoleniowiec “Lisów” Brendan Rodgers ma nadzieję, że Jamie Vardy szybko powróci po kontuzji, ale jest przekonany, że nie wystąpi w najbliższym spotkaniu.

Napastnik Anglii pomyślnie przeszedł operację przepukliny, ale nie będzie dostępny przez kilka tygodni. Leicester zajmuje trzecie miejsce w tabeli Premier League mając zaledwie dwa punkty straty do Manchesteru United.

Jamie Vardy nie zdobył bramki w pięciu poprzednich spotkaniach, ale piłkarze Leicester City odnieśli trzy zwycięstwa. Mistrzowie Premier League z 2016 roku w niedzielę pokonali Brentford 3:1 w czwartej rundzie Pucharu Anglii:

– Jest trochę obolały, czego można było się spodziewać. Mamy nadzieję, że szybko wyzdrowieje i do nas wróci. Wiele się dzieje, kiedy Jamie nie gra. Jest jednym z najlepszych piłkarzy w naszej lidze, ale nasz rozwój jako zespół zależy od kolektywu. Do tej pory zdobyliśmy 53 bramki. Z czego 13 sam Jamie.

– Mieliśmy Jamiego w ataku, więc szeroko ustawiliśmy Ayoze Pereza. Czuł się komfortowo na tej pozycji. Był dla nas bardzo ważnym zawodnikiem. Być może tego nie odczuwa, ale odegra kluczową rolę w drugiej części sezonu. Odpowiedzialność za zdobywanie bramek spoczywa na całej drużynie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *