Jagiellonia Białystok po pierwszym dniu zgrupowania w Belek: “Skupieni na pracy motorycznej”

Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok, Taras Romanczuk / fot. Mikołaj Barbanell

Od kilku dni piłkarze Jagiellonii Białystok przebywają na zgrupowaniu w tureckim Belek. – Skupiamy się na pracy motorycznej – mówi Bogdan Zając.

Po przyjeździe do Turcji odbył się trening regeneracyjny, by w pełni rozpocząć ciężkie zajęcia. – Do południa mieliśmy intensywny trening pod względem piłkarskim, aspekty motoryczne były na dobrym poziomie. Po południu powtórzyliśmy te ćwiczenia. Wykonaliśmy dobrą robotę, porównywalną z wysiłkiem meczowym – twierdzi opiekun Jagi.

Młodzi w walce o miejsce w kadrze

Na obóz pojechało kilku najzdolniejszych juniorów z Akademii, m.in. Jakub Lutostański, Miłosz Matysik i Jakub Orpik. – To są nasi zawodnicy, dotąd przebywający na wypożyczeniach w innych klubach. Ustaliliśmy, że weźmiemy ich na zgrupowanie, żeby się im przyjrzeć. Chcieliśmy zobaczyć w jakiej są obecnie dyspozycji, na jakim etapie, czy ewentualnie byliby na ten moment wzmocnieniem zespołu. Czas na wnioski jeszcze przyjdzie, póki co pracują z nami – tłumaczy Zając.

 – Skupiamy się również na pracy motorycznej. Obecnie mamy taki okres, kiedy można jeszcze nieco “dołożyć do pieca”. Jest praca, jest duży wysiłek, ale wszystko pod kontrolą. Chcemy z dnia na dzień iść do przodu i jak najlepiej wykorzystać czas spędzony tutaj, w pełni korzystając z warunków. Zapowiadane są opady deszczu, ale jesteśmy na to przygotowani. Liczę, że wszystko będzie dobrze. Mocno trenujemy i przygotowujemy się do kolejnej rundy – kończy. Na czwartek zaplanowano potyczkę towarzyską z Zagłębiem Lubin.

źródło: jagiellonia.pl / własne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *