Bogdan Zając: Czekamy na mecz z Legią

jagiellonia.pl

W niedzielne popołudnie dojdzie do bardzo ciekawego pojedynku w PKO BP Ekstraklasie. Do Białegostoku na mecz z Jagiellonią, przyjedzie Legia Warszawa. W ostatnich latach to właśnie te mecze “dbają” o ogień na polskich boiskach. Bogdan Zając mówi, że jego drużyna jest odpowiednio nastawiona i nie mogą doczekać się tego starcia. 

Jagiellonia Białystok w tym sezonie to drużyna, która jest chyba najtrudniejsza do zweryfikowania. Piłkarze z Podlasia potrafią zagrać bardzo dobry piłkarsko mecz i osiągnąć zamierzony wynik. A już w następnej kolejce wygląda to zgoła inaczej i zawodnicy Bogdana Zająca schodzą z boiska pokonani. Taka sytuacja sprawia, że Jagiellonia zajmuje 7 miejsce w ligowej tabeli, ze stratą kilku punków do ligowej czołówki. Przed zawodnikami z Białegostoku mecz, który od kilku sezonów wywołuje tam szybsze bicie serca. Pojedynki z Legią Warszawa powoli stają się klasykami naszej ligi. Nawet jeśli nie zawsze poziom meczu jest zadowalający, to otoczka wokół – już tak.

Bogdan Zając: chcemy walczyć o zwycięstwo

Jak przypomniano na oficjalnej stronie “Dumy Podlasia”, niedzielny mecz, będzie 48 pojedynkiem obu tych zespołów. Bilans jest korzystniejszy dla warszawskiej Legii, która tryumfowała w 20 spotkaniach. Jagiellonia wygrywała w 11 takich meczach, a 16 starć zakończyło się remisem.

Szkoleniowiec Jagiellonii, Bogdan Zając przyznał na przedmeczowej konferencji, że jego zespół jest gotowy na to, aby podjąć Legię:

“Nic się nie zmieniło, przed nami kolejne spotkanie, na które chcemy wyjść i walczyć o zwycięstwo” – cytat jagiellonia.pl

Były asystent Adama Nawałki poruszył również kwestie kadrowe swojego zespołu. Powiedział, że pretensje do Fedora Cernycha i Macieja Makuszewskiego są nieuzasadnione. Zwrócił uwagę na to, że jego drużyna ma grać na dużej intensywności i dlatego obaj ci zawodnicy nie wytrzymują pełnych 90. minut. Być może w barwach Jagiellonii dojdzie do kolejnego debiutu nowego zawodnika. Bogdan Zając przyznał, że Godfrey Stephen Bitok trenuje na pełnych obrotach i jest brany pod uwagę przy wyborze składu na mecz z Legią. Warszawiacy w środku tygodnia rozegrali mecz Pucharu Polski z ŁKS-em Łódź. Według opiekuna Jagiellonii, nie ma to dużego znaczenia, bo skład Legii różnił się od tego, który widzieliśmy w ostatnim meczu ligowym.

Mecz Jagiellonia Białystok – Legia Warszawa rozpocznie się w niedzielę 14 lutego, o godzinie 17.30. Rozjemcą tego pojedynku będzie Szymon Marciniak z Płocka.

Oficjalnie: Tomas Pekhart zdyskwalifikowany na trzy mecze Fortuna Pucharu Polski

 


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *