Jacek Magiera na celowniku klubu z Ekstraklasy

Magiera

Jacek Magiera / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)


Według informacji TVP Sport Jacek Magiera może dość szybko wrócić na ławkę trenerską. Możliwość zatrudnienia byłego trenera Śląska Wrocław sonduje Jagiellonia Białystok.

Ekstraklasa jest taką ligą, gdzie coś takiego jak “koncepcja długofalowego budowania drużyny” zwyczajnie nie istnieje. Po bulwersujących wydarzeniach związanych ze zmianą szkoleniowca w Radomiaku Radom, zaraz możemy być świadkami kolejnej roszady na ławce trenerskiej. Jagiellonia Białystok nie jest zadowolona z wyników odnoszonych przez drużynę i chce zwolnić Piotra Nowaka.

Jest to o tyle dziwne i nielogiczne posunięcie, że obecny trener zespołu ze stolicy Podlasia nie pracuje w klubie nawet rok. Nowak szyje z tego, co ma, a ma niewiele. Jeżeli popatrzymy na skład zespołu, to widzimy oczywiście stary i znany kręgosłup drużyny, ale to tyle. Zespół nie ma napastnika. Ostatnio doszedł wypożyczony z ukraińskiego Kołosa Kowaliwka Diego Carioca, ale Brazylijczyk już niebawem odejdzie z zespołu. Nowak znów zostanie bez snajpera.

Nowym trenerem (według władz klubu także cudotwórcą) ma zostać Jacek Magiera. Trener pożegnał się parę miesięcy temu ze Śląskiem Wrocław, gdzie wyraźnie mu nie szło. Posadę w ostatnim czasie oferowała mu także Legia Warszawa. Sęk w tym, że miało to być stanowisko jedynie dyrektora akademii, a to nie satysfakcjonowało Magierę i zdecydował się odrzucić tę ofertę.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.