Liga Mistrzów: Liverpool pewnie pokonuje Villarreal i robi pierwszy krok do finału

W pierwszym półfinałowym meczu Ligi Mistrzów Liverpool wygrał z Villarrealem 2:0 po golach Jordana Hendersona i Sadio Mane.

Podopieczni Jurgena Kloppa od początku spotkania rzucili się do ataku, aby szybko objąć prowadzenie i później grać spokojniej. Ostatecznie w pierwszej połowie gola nie zdobyli, ale kilka dogodnych sytuacji bramkowych mieli. Najbliżej celu był Thiago, który zdecydował się na mocny strzał z dystansu, lecz trafił tylko w poprzeczkę.

Niewykorzystane sytuacje najwyraźniej podrażniły gospodarzy jeszcze bardziej, bo w ciągu pierwszych dziesięciu minut drugiej części udało im się strzelić dwa gole. Najpierw na listę strzelców wpisał się Jordan Henderson, który próbował dośrodkować w szesnastkę, lecz po drodze futbolówka odbiła się od jednego z graczy gości i niefortunnie wpadła do bramki Geronimo Rulliego.

Chwilę później prowadzenie The Reds w sytuacji sam na sam podwyższył Sadio Mane i tym samym ustalił wynik na 2:0, czym mocno przybliżył Liverpool do finału. Faktem jest to, że Villarreal u siebie gra zdecydowanie lepiej niż na wyjazdach, ale tak naprawdę, to trudno wyobrazić sobie, że wyrzuca dzisiejszego rywala za burtę Ligi Mistrzów.