Jacek Góralski najdroższym piłkarzem ligi kazachskiej

Jacek Góralski

Jacek Góralski / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Według najnowszej aktualizacji portalu „Transfermarkt”, Jacek Góralski został najdroższym piłkarzem kazachskiej ekstraklasy.

Jacek Góralski od stycznia 2020 roku reprezentuje barwy Kajratu Ałmaty, do którego trafił z bułgarskiego Łudogortsa Razgrad za okrągły milion euro. W nowym zespole wystąpił łącznie w 10 spotkaniach, w których obejrzał 4 żółte kartki.

Według najnowszej aktualizacji branżowego portalu „Transfermarkt”, etatowy reprezentant Polski jest wyceniany na 2,5 miliona euro, stając się tym samym najdroższym piłkarzem kazachskiej ekstraklasy. W porównaniu z poprzednim zestawieniem wartość 28-latka wzrosła o 100 tysięcy euro. Podium w tym zestawieniu uzupełniają klubowy kolega Góralskiego Aderinsola Eseola (2,20 mln euro) oraz Marin Tomasow z Astany (2 mln euro).

W czołówce pojawiło się jeszcze kilku zawodników zespołu Kajrat Ałamaty. Mowa o takich piłkarzach jak Rade Dugalic (1,8 mln), Dino Mikanović (1,7 mln), Stas Pokatiłow (1,5 mln) oraz Nuraly Alip (1,5 mln).

25. miejsce w rankingu zajął inny Polak, Konrad Wrzesiński z Kajratu Ałmaty, wyceniany na milion euro.


Sprawdź również inne informacje o Mistrzostwach Świata 2022, wśród których dostępne są m.in. aktualności MŚ 2022, informacje o tym gdzie oglądać poszczególne mecze, które prezentujemy w dziale transmisje MŚ 2022, a także typy na MŚ 2022 i szczegóły o obstawianiu MŚ 2022.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.