Petr Čech ponownie w Chelsea

Jedna z klubowych legend powraca na Stamford Bridge w nowej roli.

twitter.com/PetrCech

Petr Čech wraca do Chelsea. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, były bramkarz obejmie w klubie ze Stamford Bridge funkcję dyrektora technicznego.

O powrocie Čecha, który wraz z końcem ubiegłego sezonu zakończył swoją piłkarską karierę, do Chelsea spekulowano od pewnego czasu. W piątkowe przedpołudnie klub ze Stamford Bridge potwierdził zawarcie umowy z Czechem. Były golkiper obejmie stanowisko dyrektora technicznego. Jak poinformowała Chelsea, do głównych zadań Čecha należeć będzie doradztwo w sprawach sportowych i pozasportowych oraz zacieśnianie więzi między pierwszą drużyną a klubową akademią.

Jestem bardzo zaszczycony możliwością ponownego dołączenia do Chelsea. Cieszę się, że będę mógł współtworzyć jak najlepsze warunki do utrzymania klubu na tak wysokim poziomie, na jakim znajduje się od piętnastu lat. Nie mogę się doczekać nowego wyzwania i mam nadzieję, że moja wiedza i doświadczenie pomogą zespołowi osiągać jeszcze więcej sukcesów w przyszłości. – stwierdził Čech.

37-letni Petr Čech był piłkarzem Chelsea w latach 2004-2015. Dla The Blues rozegrał łącznie 494 meczów. Czterokrotnie (2005, 2006, 2010, 2015) sięgał po mistrzostwo Anglii, a w 2012 roku triumfował w Lidze Mistrzów.

Źródło: chelseafc.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi