Isco narzeka na swoją sytuację w klubie

W miniony weekend odbyło się El Clasico (1:3), w którym Hiszpan nie otrzymał ani minuty. Przed rozpoczęciem meczu, Isco skomentował swoją sytuację, co wyłapały kamery Moviestar+.

Przed meczem, kiedy zawodnicy pierwszej jedenastki przygotowywali się do wyjścia na rozgrzewkę, kamery Moviestar+ (nadawcy transmitującego La Ligę) wyłapały ciekawe stwierdzenie zawodnika w rozmowie z kolegami z drużyny:

–  Jeśli on [Zidane] musi mnie zmienić, zdejmuje mnie w 50. czy 60. minucie meczu, a czasami nawet w przerwie. Jeśli musi mnie wprowadzić, robi to w 80. minucie – stwierdził Hiszpan.

Słowa te mocno rozbawiło grono w postaci Marcelo, Lucasa Vazqueza, Edera Militao i Luki Modricia. Pomocnik Królewskich liczył na to, że otrzyma swoją szansę w sobotnim El Clasico. Jak wiemy tak się jednak nie stało i Isco przesiedział cały mecz na trybunach.

Możliwe jest, że piłkarz przez tę wypowiedź pogorszy swoje dobre stosunki z aktualnym szkoleniowcem Realu Madryt. Warto przypomnieć, że Zidane przed spotkaniem w Lidze Mistrzów z Szachtarem Donieck stanął w obronie swojego podopiecznego:

–   Isco jest tym graczem, który zawsze wykazywał predyspozycje do zaprezentowania swojej najlepszej wersji. Nie mam żadnych wątpliwości, że tak właśnie jest. Isco jest pierwszy, jeśli chodzi o powrót na właściwą ścieżkę.

Isco w tym sezonie pojawił się w czterech ( z siedmiu możliwych) spotkaniach. W tym czasie nie zanotował żadnego trafienia czy też asysty. Piłkarz nie został powołany również na oba zgrupowania reprezentacji Hiszpanii. Jego umowa wygasa w 2022 roku.