Oficjalnie: Michel Vorm ogłosił zakończenie kariery!

fot. eurosport.com


Tottenham na swoim twitterze poinformował, że Michel Vorm postanowił zawiesić buty na kołku. Bramkarz w ekipie “Kogutów” występował od 2014. roku. 

Vorm swoje pierwsze kroki zaczynał JSV Nieuwegein, skąd później trafił do FC Utrecht. Na początku grywał w drużynie do lat 19, a w sezonie 2006/07 został oficjalnie włączony do kadry pierwszego zespołu. Łącznie w Eredivisie rozegrał 137. spotkań, w których wpuścił 164. gole, zaś 55. razy zachował czyste konto. W 2011 roku zainteresowała się nim Sweansea, do której przeszedł za kwotę 5. milionów euro.

Po dobrych występach w zespole “Łabędzi” zainteresowanie nim wykazał Tottenham. Za utalentowanego golkipera “Koguty” zapłaciły 7. milionów euro. W Premier League rozegrał 102. występy. 32. razu udało mu się zachować czyste konto. W maju 2018 roku doznał ciężkiej kontuzji kolana, która wykluczyła go na dłuższy czas.

Bramkarz grywał także w reprezentacji Holandii. Swój pierwszy sukces odniósł w 2006 roku, kiedy jego drużyna wygrała Młodzieżowe Mistrzostwa Europy do lat 21. Vorm nie wystąpił w nich jednak ani razu, ponieważ tam golkiperem pierwszoplanowym był Kenneth Vermeer. W dorosłej kadrze zadebiutował w starciu towarzyskim ze Szwecją wygranym 3:1. Na swoim koncie ma także srebrny medal z mundialu w 2010 roku. Łącznie w reprezentacji wystąpił 15. razy.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.