PKO Ekstraklasa: Warta Poznań zatrzymana przez Górników

Adrian Gryszkiewicz, Erik Janza (Górnik Zabrze) | fot. Mikołaj Barbanell

W spotkaniu kończącym ósmą kolejkę PKO Ekstraklasy, Warta Poznań uległa z Górnikiem Zabrze (0:1). Jedynego gola w poniedziałkowym starciu strzelił Hiszpan Jesus Jimenez.

Klub z Poznania zajmuje najwyższe miejsce z trzech beniaminków. I chciał kontynuować zwycięską ścieżkę. – Zwycięstwa budują, dodają pewności siebie i wiary w to, co robimy. Łatwiej się też pracuje po zdobyciu 3 pkt. Mamy teraz dwie wygrane, a naszym najbliższym celem jest kolejny mecz bez porażki i trzecie zwycięstwo w Ekstraklasie – mówi Piotr Tworek. Zespół Marcina Brosza znalazł się w dołku po znakomitym starcie i spróbuje się przełamać w Grodzisku Wielkopolskim, gdzie swoje domowe mecze rozgrywa Warta.

To zespół, który gra w ustawieniu z trójką zawodników w obronie, a wiemy, że wtedy ma jednego zawodnika więcej w drugiej linii, a więc rośnie siła ofensywna. Górnik mocno atakuje już na połowie rywala i ma swoją jakość. Czeka nas bardzo trudny pojedynek w każdym elemencie gry, ale mieliśmy treningi ukierunkowane na grę z zabrzanami – dodał szkoleniowiec.

Gospodarze rozpoczęli z większym animuszem. Po kwadransie Górnicy otrząsnęli się i w 36. minucie po strzale Piotra Krawczyka interweniować musiał Adrian Lis. Rażąca była tego dnia nieskuteczność. Tuż po przerwie po rykoszecie piłka mogła zatrzepotać w siatce beniaminka, lecz futbolówka szczęśliwie minęła poprzeczkę.

W 54. minucie arbiter podyktował rzut karny, gdyż faulowany był Przemysław Wiśniewski przez Adriana Laskowskiego. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Jesus Jimenez i zmylił golkipera. Gościom udało się utrzymać prowadzenie do końca, zostali wiceliderem ze stratą trzech “oczek” do Rakowa Częstochowa.

26.10.2020, 8. kolejka PKO Ekstraklasy, Stadion Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski,

Warta Poznań – Górnik Zabrze 0:1 (0:0)

Jesus Jimenez 55′ (k)

Warta: Adrian Lis – Jan Grzesik, Robert Ivanov, Aleks Ławniczak (Robert Janicki 73′), Jakub Kuzdra – Mario Rodriguez (Gracjan Jaroch 73′), Mateusz Kupczak, Adrian Laskowski (Mateusz Czyżycki 65′), Łukasz Trałka, Mariusz Rybicki (Kajetan Szmyt 26′) – Mateusz Kuzimski

Górnik: Martin Chudy – Przemysław Wiśniewski, Michał Koj, Adrian Gryszkiewicz – Giannis Masouras, Roman Prochazka, Alasana Manneh, Bartosz Nowak (Daniel Ściślak 79′), Erik Janża – Piotr Krawczyk (Alex Sobczyk 64′), Jesus Jimenez (Krzysztof Kubica 89′)

Żółte kartki: Adrian Laskowski – Giannis Masouras

Sędzia: Łukasz Szczech (Warszawa)