Inter na spacerku. Show Keity Baldé

Goal.com

Inter bez żadnych problemów pokonuje beniaminka z Frosinone 3:0. MVP meczu Senegalczyk – Keita Baldé.

Piłkarze Luciano Spallettiego podobnie jak Udinese oraz Juventus nie chcieli być gorsi i podtrzymać dobrą passę gospodarzy w 13. kolejce Serie A. Inter natychmiast ruszył od początkowych minut na beniaminka, a przewaga została okraszona ładnym golem Keity Baldé. Senegalczyk sprawnie nawinął obrońców Frosinone i umieścił piłkę w siatce po krótkim słupku. Widać było, że Lautaro Martínez chciał wykorzystać daną mu szansę i należycie zastąpić rodaka, czyli Mauro Icardiego. Jego strzał z 23. minuty kapitalnie jednak obronił, pomimo 26 lata – doświadczony już golkiper – Marco Sportiello. Do przerwy tylko jednobramkowe prowadzenie Nerrazzurich.

MVP dzisiejszego meczu, czyli Keita Baldé rozrzucał piłki niemal perfekcyjnie i jedną takową obsłużył Lautaro Martíneza. Dla argentyńskiego napastnika było to drugie trafienie na włoskiej ziemi, jak ważne zobaczcie sami poniżej. Inter pod wodzą Spallettiego wygląda jak jedna, wielka rodzina. Pozazdrościć będąc kibicem odwiecznego rywala.

Podopieczni Moreno Longo najlepszą okazję stworzyli sobie jeszcze przed bramką Lautaro. Daniel Ciofani próbował pokonać Samira Handanovicia, któremu pomógł niesamowity refleks w wyciągnięciu futbolówki z linii bramkowej.

Jak odblokować się to na całego

Keita Baldé został zapożyczony ponownie z Monaco. Dwa sezony wcześniej udowodnił, że styl Serie A leży mu. 16 goli w barwach Lazio “mówi samo prze się”. Tym razem przyszedł czas na Inter i dopiero trzynasta seria batalii o scudetto przyniosła reprezentantowi Senegalu przełamanie i to dwukrotne, bowiem wynik na 3:0 precyzyjnym uderzeniem ustalił właśnie On. Szczypnął tam Ivana Perisicia po piętach.

Zwycięstwo nad Frosinone pozwoliło choć do niedzieli wskoczyć na pozycję wicelidera Serie A. Jutro o 15:00 odpowiedź Napoli w spotkaniu przeciwko Chievo.

24.11.2018, 13. kolejka Serie A, Stadio Giuseppe Meazza/ San Siro (Mediolan)

Inter Mediolan – Frosinone Calcio 3:0 (1:0)

10′ Keita Baldé

57′ Lautaro Martínez