Remis w hicie kolejki! Dembele ratuje remis dla Barcelony

Atletico Madryt, radość po bramce, Diego Costa / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Dziś w Madrycie rozegrano hit kolejki, w którym to Atlético podejmowało Barcelonę. Spotkanie to zakończyło się remisem 1:1, a na listę strzelców wpisali się Diego Costa oraz Osumana Dembele.

Pierwsza połowa należała głównie do Barcy, ale gospodarze również mieli swoje okazje. W 7. minucie z rzutu wolnego uderzał Koke, piłke bez problemu złapał Ter-Stegen. Później do akcji wkroczyli goście. Leo Messi wrzucił piłkę w pole karnego do znajdującego się tam Arturo Vidala, lecz Chilijczyk dopuścił się faulu na bramkarzu. Barcelona rozgrywała dłuższymi chwilami atak pozycyjny. Podopieczni Deigo Simeone ograniczali się tylko do wyjść z kontrataku. Dobrą akcje rozegrał Messi z Sergim Roberto. Niestety wychowanek Blaugrany był na spalonym. W 23. minucie z rzutu wolnego przymierzał Messi, futbolówka przeleciała nad poprzeczką. Wkrótce potem nastąpił dłuższy moment dominacji Los Cholchoneros. W 30. minucie wywalczyli oni rzut wolny po faulu Sergio Busquetsa. Do jego wykonania podszedł Griezmann, ale w polu karnym Rodrigo faulował jednego z graczy Barcy. W końcówce fatalny błąd popełnił Jan Oblak, w konsekwencji faulu dopuścił się Lucas. Stałego fragmentu ponownie nie wykorzystał Messi. Do przerwy 0:0.

Początek drugiej połowy należał do Barcelony. Całkowicie zdominowali pierwsze minuty gry dążąc tym samym do jak najszybszego objęcia prowadzenia. Gospodarze do około 60. minuty tylko się bronili, lecz później z każdą chwilą zaczęli dochodzić do głosu. Fenomenalną akcję rozegrał Griezmann. W łatwy sposób ograł Arthura i z piłką przy nodze ruszył odważnie w pole karne Barcy. Tam zdecydował się odegrać do wbiegającego Diego Costy, lecz w ostatniej chwili z interwencją zdążył Pique i zażegnał niebezpieczeństwo. Mogliśmy też zauważyć niejednokrotne spięcia pomiędzy Costą, a Umtitim. Po jednej z nich Jesus Gil Manano pokazał im żółtą kartkę. Kolejną dobrą okazję Atlético wypracowało sobie w 75. minucie. Z rzutu wolnego przymierzał Griezmann, nastrzelił rękę Arturo Vidala. Gospodarze domagali się rzutu karnego, ale po konsultacjach z VAR arbiter nie podjął takiej decyzji, gdyż nie było to celowe zagranie. W 77. minucie Francuz ponownie rozgrywał stały fragment gry – tym razem rzut rożny. Dośrodkował w idealnie wbiegającego Costę, a ten strzałem głową pokonał Ter-Stegena. Barcelona mogła szybko odrobić straty i to z nawiązką, ale Leo Messi zmarnował dwa rzuty wolne. Gdy wydawało się, że Los Cholchoneros sięgną po trzy punkty wtedy do akcji wkroczył Ousmane Dembélé i wyrównał stan meczu. Wykorzystał podanie od Messiego i kompletnie nie kryty oddał strzał, na który Jan Oblak nie miał za wiele do powiedzenia. Mecz kończy się wynikiem 1:1.