Infantino ogłasza projekt “FIFA 2.0”

FIFA

sports.ndtv.com

Wczoraj odbyło się pierwsze posiedzenie poszerzonej rady FIFA, która zastąpiła zdyskredytowaną oskarżeniami korupcyjnymi komisję wykonawczą. Podczas spotkania prezes światowej organizacji piłkarskiej, Gianni Infantino pokazał światu plan działań federacji na najbliższe lata.

Rzeczą chyba najbardziej intrygującą kibiców, a poruszoną przez Włocha, było potwierdzenie dążeń do powiększenia Mistrzostw Świata o 8 lub nawet 16 nowych miejsc. Co prawda Infantino od razu dodał, iż żadne decyzje nie będą podejmowane do stycznia, ale również stwierdził, że środowisko futbolowe pozytywnie przyjęło jego propozycje zmian. Mundial w nowej formule, która zakłada, iż (przy MŚ na 48 reprezentacji) 16 rozstawionych państw awansowałoby od razu do fazy grupowej, a pozostałe 32 zawalczyłyby w rundzie play-off, gdzie przegrywający żegnałby się z turniejem.

Infantino ogłosił również podniesienie do 1.25 miliona dolarów stawki finansowania federacji każdego z członków FIFA. Przypomnijmy, że aktualnie światowa organizacja wysyła każdemu pomniejszemu związkowi ok. 0.4 miliona USD. Ponadto Włoch zaznaczył, iż chciałby wprowadzić bardziej przejrzysty sposób sprzedaży biletów na Mistrzostwa Świata oraz angażowania lokalnych struktur danego państwa w organizację konkretnej imprezy.

Nowy prezes FIFA podsumował swoje wystąpienie dzieląc się ze słuchaczami potencjalnymi rezultatami takich działań. “Oczekujemy, że ludzkie zaangażowanie w profesjonalną piłkę nożną podniesie się dwa razy. To znaczy konkretnie z 30 milionów ludzi na 60.”

“Nasza wizja jest całkiem prosta, chcemy jeszcze bardziej promować futbol, a ponadto dbać o jego integralność i nieść tę grę na cały świat.” – zakończył Infantino.


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl
Zakład bez ryzyka 500 zł i bonus od depozytu 50 zł na Superbet.pl
Freebet 50 zł, zakład bez ryzyka 600 zł i bonus od depozytu 1000 zł na Betfan.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *