Ibrahima Konaté: „To była czysta jedenastka” – Liverpool odpadł po porażce 0:2 z PSG na Anfield
Ibrahima Konaté skomentował odpadnięcie Liverpoolu z Ligi Mistrzów po porażce 0:2 z PSG na Anfield. Paris Saint-Germain wygrało po dwóch golach Ousmane’a Dembélé, a kontrowersyjna decyzja sędziowska dotycząca możliwego rzutu karnego w 64. minucie została zmieniona po interwencji VAR.
Przebieg spotkania i decyzja sędziowska
PSG triumfowało na Anfield 2:0 po dwóch trafieniach Ousmane’a Dembélé. Mecz zakończył się awansem paryżan kosztem gospodarzy, którzy nie wykorzystali swoich sytuacji bramkowych.
W 64. minucie arbiter Maurizio Mariani wskazał na rzut karny za faul Wylana Pacho na Alexisie Mac Allisterze, lecz po interwencji VAR Mariani zmienił swoją decyzję i do jedenastki nie doszło. Sędzia odwołał początkowe wskazanie na „jedenastkę” po przeglądzie sytuacji w systemie VAR i rzut karny nie został podyktowany.
Wypowiedzi zawodników i trenerów
Ibrahima Konaté stwierdził, że według niego sytuacja była karną: „Dla mnie to była czysta jedenastka”. Dodał, że stał za sędzią i gdyby Liverpool otrzymał i wykorzystał rzut karny, przebieg rywalizacji mógłby być zupełnie inny. Wyraził także żal wobec Ekitike i przekazał mu swoje modlitwy.
Według relacji, Slot ostro zareagował na decyzje VAR, wskazując, że w tym sezonie wiele rozstrzygnięć było przeciwko jego drużynie: «Dzisiaj stworzyliśmy dużo sytuacji i byłem zdania, że byliśmy lepszą drużyną na boisku, to było trochę niesprawiedliwe». Z kolei Luis Enrique powiedział, że jest bardzo dumny ze swojego zespołu i że występ przeciwko PSG wiele znaczył; Konaté dodał, że to minimalny standard Liverpoolu w Lidze Mistrzów i że pozostało im sześć meczów, w których trzeba dać z siebie wszystko.
-

AktualnościToulouse FC - AS Monaco podstawowe składy. Znamy wyjściowe jedenastki na mecz (25.04.2026)Nowacki / 25 kwietnia 2026, 20:13
-


AktualnościWyjściowe jedenastki Atlético - Athletic Bilbao. Kto zagra od pierwszej minuty? (25.04.2026)Nowacki / 25 kwietnia 2026, 20:05
-


AktualnościVerona - US Lecce wyjściowe jedenastki. Znamy ustawienia obu drużyn (25.04.2026)Nowacki / 25 kwietnia 2026, 19:53
-


AktualnościWyjściowe jedenastki na mecz Cracovia - Pogoń Szczecin (25.04.2026)Nowacki / 25 kwietnia 2026, 19:36
-

AktualnościOficjalnie: wyjściowe składy Hamburger SV - TSG Hoffenheim (25.04.2026)Nowacki / 25 kwietnia 2026, 17:50
-

AktualnościArsenal - Newcastle United oficjalne składy. Potwierdzone składy na mecz (25.04.2026)Nowacki / 25 kwietnia 2026, 17:35
































