I liga: Zmiana wicelidera

W zaległym spotkaniu 2. kolejki Fortuna I ligi Chrobry Głogów przegrał 1:2 na własnym stadionie z Radomiakiem. Radomianie dzięki tej wygranej awansowali na drugie miejsce w tabeli.

Wynik meczu w 21. minucie otworzył Karol Angielski, który zdobył swoją trzecią bramkę w trzecim kolejnym meczu. Dla 24-letniego napastnika powrót na zaplecze Ekstraklasy może się okazać małym krokiem w tył, by później zrobić dwa do przodu. Drugą połowę znakomicie rozpoczęli gospodarzy, którzy już trzy minuty po zmianie stron wyrównali. Strzelcem gola został doświadczony 35-letni obrońca Michał Ilkow-Gołąb. W 57. minucie na boisku pojawił się Mikołaj Lebedyński, który zmienił Damiana Kowalczyka. W tym momencie trener Głogowian dał wyraźny sygnał, że remis go nie zadowala, ponieważ wszedł napastnik za pomocnika. Jednak 29-latek w siedemdziesiątej pierwszej oraz w siedemdziesiątej czwartej minucie obejrzał żółte karki, po czym opuścił boisko. Goście wykorzystali grę w przewadze jednego zawodnika. Dziesięć minut przed końcem gry jedenastkę wykorzystał Brazylijczyk Leandro. W następnej serii spotkań Radomiak na stadionie w Pruszkowie, gdzie tymczasowo rozgrywa swoje mecze w ramach gospodarza, zagra z Puszczą Niepołomice (20 września). Natomiast zespół z Dolnego Śląska zagra również u siebie z GKS Jastrzębie (19 września).

środa, 16 września 2020, godz. 19:00
Chrobry Głogów – Radomiak Radom 1:2 (0:1)
Michał Ilkow-Gołąb 48′ – Karol Angielski 21′, Leandro 80′ (k)
żółte kartki: Patryk Bryła, Mikołaj Lebedyński, Michał Michalec – Damian Gąska,
czerwona kartka: Mikołaj Lebedyński 74′ (Chrobry)