El. ME: Lech melduje wykonanie zadania. Awansował do III rundy

Tiba

Lech Poznań - Jagiellonia Białystok, 19.07.2020 / fot. Mikołaj Barbanell

Piłkarze Lecha Poznań pokonali w Sztokholmie Hammarby IF 3:0 (0:0) w meczu drugiej rundy eliminacyjnej Ligi Europy i awansowali do kolejnej fazy rozgrywek.

“Kolejorz” wyraźnie potrzebował “wejść” w ten mecz i z każdą minutą rosła ich przewaga. Hammarby największe zagrożenie tworzyło w pierwszej połowie. Szwedzi mieli właściwie jeden schemat akcji ofensywnych. Paulinho dośrodkowywał niebezpiecznie w pole karne, a tam jeden z piłkarzy wyskakiwał znienacka do piłki i próbował strzału. O ile za pierwszym razem Aronowi Johannssonowi średnio to wyszło, to chwilę później Filip Bednarek zmuszony był już do trudnej interwencji. Lech najlepszą szansę miał pod koniec pierwszej połowy. Dani Ramirez znalazł Mikela Ishaka, który oddał strzał z ostrego kąta. David Ousted z problemami, ale obronił uderzenie.

Druga część gry to już był popis “Kolejorza”. W 55. minucie fatalny błąd w swoim polu karnym popełnił Kalle Bjoerklund. Wykorzystał to Pedro Tiba, który sprytnym strzałem oszukał golkipera. Można powiedzieć, że Portugalczyk zrekompensował tym samym sporo błędów z pierwszych 45 minut. Sytuację gospodarzy skomplikowała jeszcze druga żółta kartka dla Jeppe Andersena. W osłabieniu grali wyraźnie słabiej, a Lech kontrolował mecz. W 89. minucie dobry strzał sprzed pola karnego oddał Jakub Kamiński. A chwilę później fantastycznym uderzeniem formalności wypełnił Filip Marchwiński.

W 3. rundzie piłkarze Lecha zmierzą się ze zwycięzcą pary OFI Kreta – Apollon Limassol.

Hammarby IF – Lech 0:3 (0:0)

Pedro Tiba 55′, Jakub Kamiński 89′, Filip Marchwiński 90+3′

Hammarby IF: David Ousted – Mads Fenger, Kalle Bjoerklund, David Faellman, Mohanad Jeahze, Martinsson Ngouali, Jeppe Andersen, Abdullah Khalili, Aron Johannsson, Paulinho (77′ Alex Kacaniklić), Gustav Ludwigson.

Lech Poznań: Filip Bednarek – Alan Czerwiński, Lubomir Satka, Djordje Crnomarković, Tymoteusz Puchacz, Pedro Tiba (84′ Filip Marchwiński), Jakub Moder, Jan Sykora (73′ Michał Skóraś), Dani Ramirez, Jakub Kamiński, Mikael Ishak (90+1′ Mohammad Awad).

Żółta kartki: Hammarby IF – Mohanad Jeahze, Jeppe Andersen, Serge-Junior Matrinsson, David Ousted, Abdul Khalili, Alexander Kacaniklic; Lech Poznań – Dani Ramirez, Jakub Kamiński, Michał Skóraś.

Czerwona kartka: Hammarby IF – Jeppe Andersen (za dwie żółte w 63. minucie).

Sędziował: Sascha Stegemann (Niemcy). Mecz bez udziału publiczności.