PKO Ekstraklasa: Zagłębie w gazie w Lubinie

LOTTO Ekstraklasa

Oficjalna piłka LOTTO Ekstraklasy / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W inaugurującym spotkaniu 8. kolejki PKO Ekstraklasy, Zagłębie Lubin na własnym stadionie pokonało płocką Wisłę (5:0). Gospodarze byli zdecydowanie dominujący na boisku.

Już w czternastej minucie Filip Starzyński zagrał futbolówkę do Sasy Zivca, który miał sporo miejsca, aby oddać przepiękne uderzenie, a Thomas Dahne musiał po raz pierwszy wyjąć piłkę z siatki. Chwilę później goście stworzyli dogodną akcję, lecz piłka odbiła się od słupka. W 29. minucie z lewej strony boiska Sasa Balić kapitalnie dośrodkował do Alan Czerwińskiego w ekwilibrystyczny sposób pokonał bramkarza. Bramkę do szatni zdobył Damjan Bohar, do którego szczęśliwie piłka trafiła po zagraniu Sasy Zivca. Druga część spotkania nie obfitowała już w wiele akcji. Wynik spotkania ustalił Dawid Pakulski i ekipa Radosława Sobolewskiego musiała przełknąć gorycz porażki.