W najciekawszym spotkaniu 20. kolejki I ligi Zagłębie Lubin wygrało 1:0 w Płocku z miejscową Wisłą. Jedyną bramkę w 69. minucie meczu zdobył Aleksander Kwiek. Dla 32-letniego pomocnika była to ósma bramka w sezonie. Po tym spotkaniu “Miedziowi” mają trzy punkty przewagi nad “Nafciarzami”.

W niedzielne przedpołudnie lider tabeli Termalica pokonała przed własną publicznością GKS Katowice 1:0. Bramkę dającą trzy punkty strzelił nowy nabytek, Dawid Plizga. 29-letni pomocnik w przerwie zimowej przyszedł z Górnika Zabrze. Gospodarze od 41. minuty grali w osłabieniu. Drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał obrońca Dariusz Jarecki.

Na czwarte miejsce w tabeli awansowali piłkarze Stomilu. Klub ze stolicy Warmii i Mazur pokonał u siebie beniaminka ligi, Bytovię 2:0. Natomiast na piąte miejsce spadła Olimpia Grudziądz, która przegrała z zajmującą szóstą pozycję Flotą Świnoujście i raczej straciła już szansę na awans do Ekstraklasy.

GKS Tychy z nowym trenerem, Tomaszem Hajto przegrał w Gdyni z Arką aż 4:0. Goście przez ponad godzinę grali w dziesięciu co sprtynie wykorzystały Śledzie.

W Suwałkach w meczu bezniaminków cenne zwycięstwo odnieśli piłkarze Wigier, którzy wygrali z Pogonią Siedlce 2:0. Klub z bieguna Polski uciekł na cztery punkty przed miejscem gwarantującym grę w barażu o utrzymanie. Piętnaste miejsce zajmuje Bytovia.

Tabelę zamyka Widzew Łódź, który w ten weekend nie zagrał z Sandecją. Więcej o tym można przeczytać w tym miejscu.

07.03.2015 Stomil Olsztyn – Bytovia 2:0 (2:0)
GolVolodymyr Koval, Łukasz Jegliński

07.03.2015 Chojniczanka – Chrobry Głogów 1:1 (0:0)
GolJakub Mrozik – Tomasz Zając
66′ Tomasz Mikołajczak

07.03.2015 Flota Świnoujście – Olimpia Grudziądz 1:0 (0:0)
GolŁukasz Sołowiej

07.03.2015 Miedź Legnica – Dolcan Ząbki 0:3 (0:1)
GolSzymon Matuszek, Damian Kądzior, Damian Świerblewski

07.03.2015 Wisła Płock – Zagłębie Lubin 0:1 (0:0)
Aleksander Kwiek

08.03.2015 Termalica Nieciecza – GKS Katowice 1:0 (1:0)
GolDawid Plizga
czerwona-kartka-red-card40′ Dariusz Jarecki

08.03.2015 Arka Gdynia – GKS Tychy 4:0 (0:0)
GolMarcus da Silva (rzut karny), Michał Nalepa, Paweł Abbott, Patrik Lomski
czerwona-kartka-red-card31′ Muhamed Omić

08.03.2015 Wigry Suwałki – Pogoń Siedlce 2:0 (1:0)