Bundesliga: Koeln w końcu zwycięża, Alexander Meier królem strzelców

W pierwszym niedzielnym meczu 24. kolejki niemieckiej Bundesligi piłkarze FC Koeln po siedmiu domowych meczach bez zwycięstwa w końcu wygrali. Koziołki pokonały Eintracht Frankfurt 4:2. W barwach gospodarzy całe spotkanie rozegrali dwaj reprezentanci Polski, Paweł Olkowski i Sławomir Peszko.

Wynik spotkania w 28. minucie otworzył Brazylijczyk Deyverson, dla którego było to premierowe trafienie na boiskach Bundesligi w tym sezonie. W 58. wyrównał Alexander Meier. W 72. minucie na 2:1 podwyższył Rise (czwarta bramka). Jedenaście minut przed końcem na 3:1 podwyższył Osako (druga bramka), a dwie minuty później Ujah podwyższył na 4:1. 24-letni Nigeryjczyk strzelił swoją trzecią bramkę w trzecim z rzędu spotkaniu i dziewiątą w sezonie. Wynik spotkania w doliczonym czasie gry z rzutu karnego ustalił Meier. 32-letni pomocnik z 18. bramkami przewodzi w klasyfikacji strzelców.

08.03.2015, godz. 15:30 1. FC Koeln – Eintracht Frankfurt 4:2 (1:0)
1:0 – 28′ Deyverson
1:1 – 58′ Meier
2:1 – 72′ Risse
3:1 – 79′ Osako
4:1 – 81′ Ujah
4:2 – 90′ Meier (rzut karny)