I liga: Zagłębie podtrzymało katastrofalną passę Stomilu

17:50 – W spotkaniu, które otworzy 30. kolejkę I ligi spotkają się drużyny, które w rundzie rewanżowej zawodzą. Przed tą serią spotkań Zagłębie było na dziewiątym miejscu, a Stomil znajdował się na siódmej pozycji. Z kolei w przerwie między rundami w obu klubach myślano o awansie. Zespół ze Śląska po rundzie jesiennej ze stratą dwóch punktów do drugiego miejsca dającego awans zajmował trzecie miejsce, a klub ze stolicy Warmii i Mazur był piąty ze stratą dwóch oczek do Sosnowiczan. Dzisiaj obie drużyny o nic nie grają, ponieważ nie grozi im ani spadek, ani awans.
Jeśli spojrzymy na tabelę wiosenną, to ujrzymy, że Zagłębie jest przedostatnie choć śmiało można napisać ostatnie jeśli nie uwzględnimy wycofanego Dolcanu. Z kolei Stomil po dziesięciu wiosennych meczach jest w nieco lepszej sytuacji i zajmuje miejsce czternaste. Co ciekawe Olsztynianie nie wygrali żadnego spotkania i pod tym względem są ostatni.

18:07 – Po pięciu minutach meczu wciąż bez bramek.

18:20 – Wynik spotkania w dziewiętnastej minucie otworzył pomocnik gospodarzy, Grzegorz Fonfara. Dla 33-latka było to czwarte trafienie w bieżącym sezonie.

18:35 – W trzydziestej pierwszej minucie do notesu sędziowskiego ponownie zostało wpisane nazwisko piłkarza gospodarzy. Krzysztof Markowski za faul otrzymał żółtą kartkę. Co ciekawe, tak jak Fonfara strzelił swoją czwartą bramkę w sezonie, tak Markowski zobaczył czwarty raz żółty kartonik.

19:07 – Na drugą część gry gospodarzy wyszli w tym samym zestawieniu, a w zespole gości nastąpiła zmiana. W miejsce Michała Trzeciakiewicza wszedł Piotr Głowacki.

19:23 – W 58. minucie spotkania sędzia pokazał kolejną żółtą kartkę dla gospodarzy. Tym razem upomniany został Łukasz Matusiak.

19:27 – Pierwsza zmiana w zespole gospodarzy. W 61. minucie Sebastiana Dudka zastąpił Martin Pribula.

19:29 – Kolejna kartka dla gospodarzy. Tym razem otrzymuje ją bułgarski obrońca, Dimitar Vezalov (66. minuta).

19:32 – 69. minuta i znowu Dimitar Vezalov wpisuje się do notesu sędziowskiego. Bułgar obejrzał drugą żółtą i w konsekwencji czwrwoną kartkę. Gospodarze przez ostatnie dwadzieścia kilka minut zagrają w osłabieniu jednego piłkarza.

19:34 – W 69. minucie mamy drugą zmianę w zespole gości. W miejsce Karola Żwira pojawił się Bartosz Bartkowski.

19:37 – W 74. minucie nastąpiła zmiana u gospodarzy. Michał Fidziukiewicz zastąpił Jakuba Araka.

19:40 – W 77. minucie na stadionie Ludowym w Sosnowcu ponowie piłka wylądowała w siatce. Autorem bramki powtórnie został Grzegorz Fonfara!

19:42 – Ostatnia zmiana w ekipie gości. Na ostatnie dziewięć minut pojawił się Rafał Śledź, który zastąpił Tsubasę Nishi.

19:47 -Rozpoczęła się dziewięćdziesiąta minuta meczu. Nawet gra w przewadze jednego zawodnika Stomilowi nie pomaga. Wszystko na to wskazuje, że passa meczy bez zwycięstwa (nie licząc walkowera z Dolcanem) przeciągnie się na kolejne dni. W tej chwili Podopieczni Mirosława Jabłońskiego nie wygrali już dziesiątego meczu z rzędu!

19:50 – Trzeci gol na stadionie Ludowym. Honorowe trafienie (nie mylić z kontaktowym) zdobył Grzegorz Lech, dla którego było to piąte trafienie w bieżącym sezonie.

19:54 – Koniec spotkania! Zagłębie wygrało 2:1 i tym samym przerwało swoją złą passę – trzech porażek z rzędu.

10.05.2016, godz. 18:00 Zagłębie Sosnowiec – Stomil Olsztyn 2:1 (1:0)
Grzegorz Fonfara (19′), (77′) – Grzegorz Lech (91′)
żółte kartki: Krzysztof Markowski, Łukasz Matusiak, Dimitar Vezalov
czerwona kartka: Dimitar Vezalov (69′)

Zagłębie Wojciech Fabisiak – Dimitar Vezalov, Grzegorz Fonfara, Robert Bartczak, Krzysztof Markowski, Carles Martinez, Sebastian Dudek (61′ Martin Pribula), Jakub Arak (74′ Michał Fidziukiewicz), Jakub Wilk, Żarko Udovicić, Łukasz Matusiak.

Stomil Piotr Skiba – Rafał Remisz, Jarosław Ratajczak, Grzegorz Lech, Paweł Głowacki, Karol Żwir (69′ Bartosz Bartkowski), Michał Trzeciakiewicz (46′ Piotr Głowacki), Janusz Bucholc, Tsubasa Nishi (81′ Rafał Śledź), Tomasz Wełna, Rafał Kujawa.

Sędzia: Karol Rudziński z Nidzicy.