Klamka zapadła. Shun Shibata przedłużył umowę ze Stomilem Olsztyn

Fot. Kacper Kirklewski/stomilolsztyn.com

Stomil Olsztyn doszedł do porozumienia z Shunem Shibatą ws. przedłużenia współpracy. Tym samym 24-letni Japończyk pozostanie piłkarzem “Dumy Warmii” co najmniej do końca czerwca 2023 roku. 

Stomil Olsztyn sezon 2021/2022 zakończył spadkiem do drugiej ligi. W szybkim powrocie na zaplecze PKO BP Ekstraklasy drużynie pomoże Shun Shibata, który parafował nowy kontrakt, obowiązujący do końca czerwca 2023 roku. Umowa zawiera opcję przedłużenia współpracy o kolejne 12 miesięcy.

– W przyszłym sezonie będę chciał wrócić ze Stomilem do 1. ligi. Musimy wrócić tam, gdzie byliśmyMoim celem indywidualnym jest strzelenie premierowej bramki w Olsztynie i zaliczenie jak największej liczby asyst. Chcę zrobić dla Klubu coś specjalnego! – powiedział Shun Shibata, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Japończyk do “Dumy Warmii” trafił w sierpniu ubiegłego roku z Olimpii Zambrów. W nowym zespole rozegrał łącznie 13 meczów, w których trakcie przebywał na boisku przez 767 minut. Wcześniej grał także w klubach z Łotwy, Niemiec i rodzimej Japonii.

 W Olsztynie czuję się wyśmienicie. Jestem tu bardzo szczęśliwy. Otrzymałem propozycję przedłużenia mojego kontraktu w Stomilu i wykorzystałem tę okazję. Jestem przekonany, że w „Dumie Warmii” będę w dalszym ciągu rozwijał się piłkarsko – dodał. 

Stomil rywalizację na drugoligowych boiskach rozpocznie od wyjazdowej potyczki z beniaminkiem Kotwicą Kołobrzeg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.