I liga: Wysokie wygrane ŁKS i Bełchatowian, pierwsza wygrana Jastrzębia

W Bełchatowie w meczu 11. kolejki Fortuna I ligi miejscowy GKS pokonał 3:0 Resovię. W Łodzi ŁKS rozgromił Chrobry Głogów 4:0, a Jastrzębie odnotowali pierwszą wygraną.

Jedną z bramek dla Bełchatowian strzelił Mariusz Magiera. Ostatni raz 36-letni obrońca na listę strzelców wpisał się w 2015 roku grając jeszcze na boiskach Ekstraklasy. O tym, że było to bardzo dawno, niech świadczy fakt, że pozostali dzisiejsi strzelcy GKS-u w tym czasie grali w juniorach młodszych. Podopieczni Marcina Węglewskiego nie przegrali już czwartego spotkania z rzędu.

W innym meczu, przy którym warto się zatrzymać i wskazać kilka ciekawostek było spotkanie w Opolu, gdzie Odra niespodziewanie przegrałą 0:2 z GKS Jastrzębie. Dla gości była to pierwsza wygrana w sezonie. Graczom Pawła Ściebury dużo pomogła czerwona kartka z dwudziestej trzeciej minuty dla obrońcy Odry, który nie dość że osłabił zespół, to jeszcze podarował rywalom rzut karny.

W Łodzi ŁKS rozgromił Chrobry Głogów 4:0. Po pierwszych 45 minutach nic nie zapowiadało tylu bramek, ponieważ piłkarze na przerwę schodzili przy stanie 0:0. Ciekawostką jest fakt, że wszystkie bramki padły po strzałach Hiszpanów, którzy robią różnicę w Fortuna I lidze.

W tabeli prowadzi Termalica, która w meczu kolejki pokonała 2:1 Górnika Łęczna. Słonie dzięki tej wygranej nad trzecim zespołem mają już siedem punktów przewagi. Wiceliderem jest ŁKS, a Odra zajmuje czwartą pozycję.