PKO Ekstraklasa: Wejście smoka Floriana Loshaja w Krakowie, czarna seria Jagiellonii Białystok

Legia Warszawa - Cracovia, 29.02.2020 / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Piłkarze Cracovii pokonali na własnym stadionie Jagiellonię Białystok (3:1). Dla podopiecznych Bogdana Zająca to już trzecia porażka ligowa z rzędu.

– Musimy być przygotowani na to, żeby też oddawać ciosy, a nie tylko przyjmować – mówi Bogdan Zając. Jagiellonia Białystok chciała zmazać plamę za ubiegłotygodniową porażkę z Pogonią Szczecin (0:3). – Nie możemy patrzeć przez pryzmat tego, kto grał, tylko na to, że przegraliśmy mecz. Kto wychodzi na boisko, ten bierze odpowiedzialność za zespół – tłumaczył.

W 25. minucie gry Pelle van Amersfoort szczęśliwie zagrał do Tomasa Vestnicky’ego i ten z bliska skierował piłkę do siatki. Wydawało się, że gospodarze panują nad meczem, ale tuż przed przerwą Jesus Imaz wyrównał. Hiszpan przerzucił piłkę nad rywalem i z pierwszej piłki pokonał Karola Niemczyckiego. Druga połowa długo nie przynosiła emocji i zanosiło się na podział punktów. W 86. minucie na murawie pojawił się Florian Loshaj, a już kilkanaście sekund później strzałem głową dał trzy punkty “Pasom”. Gwóźdź do trumny gości wbił Thiago, który fantastycznym uderzeniem lewą nogą nie dał żadnych szans bezradnemu Damianowi Węglarzowi.