I liga: Ważne zwycięstwo Arki

Wisła Płock - Arka Gdynia 0:0, 20.06.2020 / fot. Mikołaj Barbanell

Arka Gdynia wygrała bardzo ważne ligowe spotkanie. W pierwszym sobotnim meczu 21. kolejki Fortuna I ligi Arkowcy pokonali w Legnicy miejscową Miedź 2:1.

Wynik meczu w trzydziestej trzeciej minucie otworzył Christian Aleman. Dla Ekwadorczyka to premierowa bramka na polskich boiskach.  Dziewięć minut później po strzale Krzysztofa Drzazgi padło wyrównanie. Dla pomocnika to trzeci gol w bieżących rozgrywkach. Siedem minut przed końcem jedenastkę wykorzystał Mateusz Żebrowski, dla którego było to piąte ligowe trafienie.

W tabeli Arka, która wygrała po dwóch porażkach z rzędu awansowała na piąte miejsce. Z kolei klub z Dolnego Śląska nie wygrał drugiego kolejnego meczu i zajmuje siódmą pozycję. W następnej serii spotkań podopieczni Jarosława Skrobacza zagrają w Kielcach z Koroną, a klub z Trójmiasta podejmować będzie Termalikę Nieciecza.

20.03.2021, godz. 12:40 Miedź Legnica – Arka Gdynia 1:2 (1:1)
Krzysztof Drzazga 42′ – Christian Aleman 33′, Mateusz Żebrowski 83′ (k)
żółte kartki: Marcin Biernat, Mateusz Kaczmarek – Valcarce, Mateusz Żebrowski, Haris Memić.