FA Cup: Bednarek i spółka zawalczą o finał!

Jan Bednarek

Southampton pierwszym półfinalistą FA Cup. Podopieczni Ralpha Hausenhuettla bezproblemowo zwyciężyli 3:0 z drużyną Bournemouth, występującą na zapleczu Premier League. Reprezentant Polski Jan Bednarek przebywał na boisku do 77. minuty.

Ekipa Bournemouth znalazła się na ćwierćfinale FA Cup po raz pierwszy od 1957 roku. Większymi osiągnięciami na tym polu mogli pochwalić się ich rywale, jednakże w najlepszej czwórce znaleźli się zaledwie raz w ciągu ostatnich 17 sezonów. Miało to miejsce w kampanii 2017/2018, kiedy to w walce o finał ulegli Chelsea 0:2.

Mecz mógł rozpocząć się niezwykle pechowo dla gospodarzy. W 10. minucie piłkę do własnej bramki skierował Cameron Carter-Vickers. Na jego szczęście do gry wkroczył VAR, po którym bramka została anulowana. Rozstrzygnięto, że biorący udział w akcji piłkarz Southampton Jannik Vestergaard, który przyczynił się do zdobycia bramki, znajdował się na pozycji spalonej. Drużyna z Championship kilka razy w pierwszej połowie sprawdziła czujność Frasera Forstera, a największe zagrożenie stwarzał Dominic Solanke. Po gwizdku zapraszającym obie drużyny na przerwę to jednak Southampton miało więcej powodów do radości. W 37. minucie wynik spotkania otworzył Moussa Djenepo. Z kolei w doliczonym czasie gry podwyższył go Nathan Redmond, który wcześniej również asystował przy bramce swojego kolegi.

Finalnie Redmond okazał się bohaterem sobotniego spotkania. Do dorobku z pierwszej połowy po zmianie stron dołożył kolejne trafienie. W 59. minucie Bournemouth popełniło katastrofalny w skutkach błąd przy wyprowadzaniu piłki w okolicach własnego pola karnego. Skutkiem był strzał Armstronga, który trafił w słupek, a z dobitką pośpieszył właśnie Redmond. 27 Anglik-letni był zaangażowany we wszystkie trzy bramki, co przydarzyło mu się po raz pierwszy od maja 2015, gdy reprezentował barwy Norwich City. Piłkarze z Vitality Stadium nie posiadali po swojej stronie żadnych argumentów i bezdyskusyjnie musieli uznać wyższość rywala.